24 Червня 2019
3058
22 червня в Ніжинській центральній міській бібліотеці ім. М. Гоголя відбулися поетичні читання "Краса – це вічність, що триває мить" у межах проекту "Мандрівний поетичний бібліопростір А+", який реалізується Чернігівською обласною
22 червня в Ніжинській центральній міській бібліотеці ім. М. Гоголя відбулися поетичні читання "Краса – це вічність, що триває мить" у межах проекту "Мандрівний поетичний бібліопростір А+", який реалізується Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В. Г. Короленка за підтримки Українського культурного фонду.
Як ви вважаєте, чи бувають "мандрівні вірші"? Отримати відповідь на це запитання можна у чернігівських поетів, які вирушили до Ніжина, аби поділитися своєю творчістю з місцевими жителями та обмінятися досвідом з місцевою когортою поетів.
Ніжин гостинно розкрив свої обійми для 16 мандрівників. Щиро зустріли гостей із Чернігова працівники Ніжинської центральної міської бібліотеки ім. М. Гоголя на чолі з директором Оленою Єкименко. З вітальним словом до учасників поетичних читань звернулися директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко та координатор проекту Алла Мальована. Вони наголосили, що бібліотека як культурний осередок життя громади покликана надавати можливості для індивідуального творчого зростання місцевих літераторів. Проект "Мандрівний поетичний бібліопростір А+" є майданчиком для реалізації творчого потенціалу поетів, місцем інтелектуального спілкування, згуртування творчих людей, допомагає в організації їхнього дозвілля, обміну думками й досвідом. Бібліотека + поети – це співпраця заради спільного успіху та розвитку людського капіталу громади.
Модератор поетичних читань Наталія Утиро запропонувала літераторам тему "Краса – це вічність, що триває мить", яка всім припала до вподоби. Тоді й розпочалося неймовірне дійство – занурення у світ чудової поезії, яка проникає в саме серце та зачіпає найпотаємніші струни душі. Чернігівські й ніжинські поети читали власні вірші, слухали поезію інших, під яку раділи і сумували разом, спілкувалися. Програма поетичних читань передбачала багато цікавих подій: інтерв'ювання творчих особистостей для створення інтелектуального простору; інтерактивні ігри; написання колективного вірша; переклад музики на вірші і, звичайно, живе спілкування.
Наприкінці заходу поет, прозаїк, драматург, літературознавець Олександр Забарний сказав, що проект "Мандрівний поетичний бібліопростір А+" – це геніальна ідея. На Чернігівщині багато гідних поетів. Кожний поет самобутній. Такі зустрічі потрібні, щоб відчути, що ти у світі не сам. Також пан Олександр запропонував кілька рекомендацій стосовно проведення таких зустрічей.
На поетичних читаннях панувала тепла, щира, неповторна атмосфера. Усі отримали яскраві емоції від спілкування, від бажання дарувати свою творчість.
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка