В часи суцільної діджиталізації та цифровізації немає необхідності складання різноманітних звітів на паперових носіях та їх відправлення в фіскальні та контролюючі органи.
В часи суцільної діджиталізації та цифровізації немає необхідності складання різноманітних звітів на паперових носіях та їх відправлення в фіскальні та контролюючі органи.
Вказані функції успішно виконують спеціальні програми, які дозволяють формування звітів та їх відправку до органів Державної податкової служби, пенсійного фонду та фонду соціального страхування, в статистичні органи. Окрім формування звітів до перерахованих вище органів програма «Соната» формує податкові та акцизні приходні та видаткові накладні для податкових органів та коригує розрахунки з ними.
Як функціонує програма
Програма «Соната» дозволяє використання електронних цифрових підписів з усіма провідними акредитованими центрами сертифікації ключів, в тому числі, безкоштовних. Звірка за допомогою модулів системи дозволяє:
- отримання податкових накладних з єдиного державного реєстру та проведення необхідного коригування розрахунків;
- формування Декларації за розрахунками з податку на додану вартість;
- створення та імпорт податкових накладних/розрахунків коригування з контрагентами, отримання виписок з єдиного реєстру.
Для зручності формування звітів «Соната» містить усю необхідну програму податкової звітності, актуальні класифікатори, включаючи класифікатор валют, довідники та стандарти. Обмін документами здійснюється з використанням форматів XML, PDF, RTF і TXT або в захищеному вигляді, за результатами подачі звітів можливе роздрукування підтверджуючих квитанцій. Всі звіти та підтверджуючі квитанції про їх передачу, згруповані в єдиному вікні.
Функціональні особливості програми
«Соната» дозволяє одночасну обробку звітів декількох господарюючих об’єктів, по кожному з яких можливе ведення окремого журналу обліку. Відповідну ліцензію необхідно придбавати для кожного з підприємств. Наявність ліцензії дозволяє формувати та подавати звіти в податкові органи (всього 540 бланків звітів), шість звітів по нарахуванню єдиного соціального внеску на 32 бланках, звіти в статистичні органи на 107 бланках. Кількість бланків та їх вигляд автоматично оновлюється та, як правило, постійно зростає.
Важливі приватні дані, що підтверджують електронні цифрові підписи збережені в базі програми і не потребують постійного занесення при складанні звітів, окрім того вони надійно захищені від несанкціонованого доступу.
Достовірність та коректність заповнення всіх звітів перед їх відправкою можна перевірити вручну, для коригування можливих помилок передбачене окреме поле.