Завантаження ...
banner

Погляди

Лілія Журко
редакторка
1677
Представники різних управлінь та сучасний сервіс: будні Ніжинського ЦНАПу
В ході децентралізації спроможні громади отримали більш широкі повноваження, ресурси і відповідальність. Перелік послуг, які можуть надаватися на місцях, постійно розширюється. У свою чергу, мешканці об’єднаних громад очікують від місцевої влади зручних та якісних адміністративних послуг.
Михайло Ломоносов
журналіст
3665
Тони води, спека до + 50 °С і намисто у подарунок - як ніжинськ
Упродовж сімнадцяти днів з 30 липня по 15 серпня співробітники Ніжинського авіаційного загону Державної служби з надзвичайних ситуацій допомагали боротися з масштабними лісовими пожежами у Туреччині. Як пройшло відрядження стисло і влучно, як і годиться на їх службі, поділилися нещодавно ніжинські рятувальники-авіатори.
Максим Потапенко
Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
1682
Curriculum vitae ніжинського огірка
Цьогоріч, тема «ніжинського огірка» стала особливо актуальною та викликала досить жваві суперечки. Дійсно, з одного боку цікавість до регіональних кухонь, забутих страв, продуктів-символів невпинно зростає, як і загальний інтерес до української кухні. Але «ніжинські огірки» виявились ще тими «міцними горішками» й показовим прикладом, як легко загубитись у гастрономічній спадщині, якщо не володіти матеріалом фахово. Тож аби не зашпортатись у суперечках навколо місцевих сортів, тяглості традицій соління огірків і гастробренду та однією з «їстівних асоціацій» України у світі, якою є ніжинський огірок пропонуємо прочитати матеріал та дізнатись яка насправді історія стоїть за цим брендом.
Михайло Гончар
Експерт з енергетичних питань, президент "Центру глобалістики"
177
Деяка паралель на тему дій нашого спецназу в Афганістані.
Багато хто висловлюється, що не варто перебільшувати роль і значення цього випадку для іміджу України. Мовляв, локальний, ситуативний, випадковий успіх.
Ігор Луценко
Народний депутат України 8-скликання
222
"Америка повернулася"? Ні, Америка відступає!
В Європі мантра адміністрації Байдена звучить так: "Америка повернулася". Але з огляду на американсько-німецьку угоду "Північний потік II", більш точним і чесним гаслом може бути "Америка відступає".
Андрій Білецький
Лідер партії «Національний Корпус», засновник полку Азов.
283
"Північний потік-2" – реальність яка дарує шанс
Інформаційний простір другої половини минулого тижня був майже повністю заповнений коментарями підсумків зустрічі канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента США Джозефа Байдена та прогнозуванням розвитку ситуації довкола України в майбутньому. Звісно, нічого приємного в оприлюдненій за підсумками цієї зустрічі декларації Україна не отримала, та й саме міжнародно-правове оформлення цих підсумків, ця сама декларація, за своєю вагою варта не більше, ніж сумнозвісний "Будапештський меморандум".
Вікторія Коломійченко
журналістка
1484
Кому дістанеться? — «Попит» на ландшафтний парк «Ніжинський» зростає 
Комісія щодо передачі «Регіонального ландшафтного парку «Ніжинський»» одній із громад, земельні ділянки яких залучені в межі парку, продовжує активну роботу.
Михайло Ломоносов
журналіст
2260
З наступного року пластикові пакети під забороною: як до цьог
Менше ніж за рік в Україні заборонять використання пластикових пакетів.  Відповідний закон прийняв парламент і 7 червня підписав президент України Володимир Зеленський. 
Юлія Кузьменко
викладачка Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
540
"Пристрасті за ковбасою": соціальні та політичні наслідки продовольчог
"Фрагментизація" історичного знання в умовах постмодерну призвела до виокремлення нового відгалуження (напрямку) історичної та культурної антропології – food studies, що займається критичним вивченням їжі та її контекстів у науці, мистецтві, історії, суспільстві та інших сферах. Цей напрямок виходить за рамки вивчення простого споживання, виробництва та естетичної оцінки їжі, а вбачає у їжі та у всьому, що з нею пов’язано, певні маркери ідентичності, адже кожна гастрономічна культура має власні ознаки, які вирізняють її з-поміж інших. Пропонована стаття є спробою аналізу ковбаси як культового харчового продукту Радянського Союзу в контексті поєднання методологічних підходів двох сучасних напрямків історичної науки – історії повсякденності та food studies.
Петро Яценко
дописувач
891
Чому я більше не поїду в Одесу та не повезу туди свої гроші
П'ять років возив родину відпочивати на Одещині. Перші рази після окупації Криму це був справді патріотичний порив - підтримати власного виробника. Ми жили на косі поруч із Дністровським лиманом у приватному пансіонаті. Через дорогу було Чорне море, з лиману на берег лізли вужі, а над ним пролітало численне птаство. Тут лежить маршрут його міграції...
Олег Павлюк
Редактор сайту hromadske
320
Зеленський та «податок на Google»
Президент Володимир Зеленський у понеділок, 28 червня, підписав зміни до Податкового кодексу, згідно з якими великі іноземні ІТ-компанії будуть зобов'язані реєструвати представництво в Україні й сплачувати податок на додану вартість від своїх доходів.
Михайло Ломоносов
журналіст
488
Чарівний щур
Виявляється не такі вже щури страшні та огидні, як здається. Навпаки - надзвичайно розумні тварини. Якось розговорилися в електричці з однією цікавою бабусею. Жінка своєю казковою «щурячою історією», просто таки спростувала нехорошу репутацію цих гризунів. 
Яна Хмелюк
Журналістка, громадська діячка
1106
Жодних припущень, лише факти: у Ніжинській бібліотеці представили книг
8 червня в Ніжинській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги Віктора Моренця  "Дві окупації: Чернігівщина 1940-х років".
Анастасія Крупка
журналістка, голова Профбюро факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка
482
Я боюся висловлювати свою думку публічно. І в цьому винні мої шкільн
Це був звичайнісінький вересневий день у школі. Мені було шість. Після чотирьох уроків у нас була виховна година, на якій вчителька розповідала про правила поведінки і систему оцінювання.
Лілія Журко
редакторка
2105
Вперше за 95 років: традиції ніжинського храму відновлюються
У кожного з нас є місце сили, де душа й тіло підживлюються енергетикою та відновлюють свої ресурси. Для когось це ліс, ставок, хтось надихається подорожуючи чи відвідуючи різноманітні зібрання.
Олександр Кривобок
викладач Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
1210
Закрити не варто фінансувати? - де поставити кому у питанні Ніжинсько
У четвер, 3 червня депутати ніжинської міської ради планували обговорювати питання освітніх коштів, а точніше їх економії.
Михайло Ломоносов
журналіст
327
Ятка без продавця…
Ятки без продавця у Європі звична річ. Чи з'являться колись у нас? Питання не торгово-економічних змін, а скоріше ментальних.
Лілія Журко
редакторка
1721
Ніжин у смартфоні: прогрес маленьких містечок
Однією з головних ознак сучасного світу є мобільність. Постійний рух, пошук нових можливостей та способів покращити життя – характерна риса людини 21 сторіччя. Між тим, маленькі містечка інколи значно відстають у реноваціях від великих міст, але урбаністичні тенденції поволі охоплюють і районні центри.
Сергій Кириченко
редактор Чернігівської Медіа Групи
224
Надувна відповідальність
Якось у середній школі на уроці математики я, певною мірою, став посміховиськом. Хоча, ймовірно, зі сторони це виглядало жартом з мого боку, а не «ляп штанами об дорогу».
Стань автором
Якщо ви хочете розмістити свій матеріал в рубрику «Погляд» на сайті mynizhyn.com, напишіть листа на адресу: mynizhyn.com@gmail.com