Ключові характеристики та критерії вибору ДБЖ для комп'ютерів

ДБЖ — ефективний спосіб захисту комп'ютера та периферійної техніки від стрибків та перебоїв у мережі електроживлення.

ДБЖ — ефективний спосіб захисту комп'ютера та периферійної техніки від стрибків та перебоїв у мережі електроживлення.

Безперебійники не є обов'язковим елементом ланцюга живлення комп'ютерного обладнання, однак вони необхідні за частих перебоїв в електромережі. Неякісне живлення може бути причиною апаратних поломок та програмних помилок комп'ютеру, а також втрати даних та скорочення терміну роботи пристроїв. Безперебійник забезпечує фізичний захист комп'ютера та продовжує його термін служби.

Замовити ДБЖ для забезпечення безпечної роботи вашого ПК можна в інтернет-магазині «220 Вольт». У каталозі на сайті https://220volt.com.ua/istochniki-besperebojnogo-pitaniya/opt_reshenie_ibp_kompyutera представлений великий вибір безперебійників різних потужностей та типів. ДБЖ для комп'ютерів — адаптовані до різних електромереж та мають усі ключові характеристики для забезпечення електроживлення чутливої техніки.

Як вибрати ДБЖ для комп'ютера

Під час замовлення відповідних безперебійників треба визначитися з такими параметрами:

  • Вихідна потужність. Щоб підібрати ДБЖ для комп'ютера, потрібен розрахунок сумарної потужності пристроїв, які одночасно підключаються до нього. Безперебійник повинен мати резерв 20–30% від сумарного об'єму потужності навантаження.
  • Напруга. Комп'ютери — однофазні споживачі, оптимальна напруга для них становить 220 В.
  • Тривалість автономного живлення. Визначається ємністю вбудованих акумуляторів та сумарною потужністю підключених приладів. У середньому ДБЖ можуть забезпечити 5–10 хвилин автономної роботи комп'ютерів. Деякі ДБЖ мають можливість підключення до зовнішніх акумуляторів, які забезпечують більш тривалий час автономної роботи.
  • Тип вихідних роз'ємів. На сьогодні найбільш актуальними вхідними роз'ємами є CEE 7 — стандартна євророзетка. Деякі ДБЖ оснащені USB-роз'ємами, виходами для підключення телефонної лінії та ін.
  • Інтерфейс. Для зручності моніторингу та управління зручно використовувати інтерфейс, який повідомляє додатком на комп'ютері про перебої в електричній мережі або про перемикання на АКБ.

Різновиди топологій

Виділяють три типи джерел безперебійного живлення. Найбільш проста конструкція у резервних ДБЖ, які забезпечують перемикання на АКБ за неякісної вхідної напруги. Складнішу конструкцію має лінійно-інтерактивний ДБЖ, який складається з резервного безперебійника та стабілізатора, який вирівнює напругу за відхилення від норми в певних межах, а перемикання на АКБ відбувається за відсутності можливості стабілізації.

Найкращу якість електроживлення забезпечують онлайн ДБЖ, у яких акумулятори приєднані до електромережі, тому відсутні провали напруги за переходу на роботу від АКБ. Оптимальний вибір для комп'ютера та периферійної техніки — лінійно-інтерактивні безперебійники.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: