Як продавати м’ясо та м’ясну продукцію на публічних закупівлях

Щодня державні установи закуповують велику кількість продуктів харчування: свіжі овочі та фрукти, напівфабрикати, готові страви і, звісно ж, молоко та м’ясо.

Щодня державні установи закуповують велику кількість продуктів харчування: свіжі овочі та фрукти, напівфабрикати, готові страви і, звісно ж, молоко та м’ясо.

Зокрема категорія м’яса та м’ясної продукції є однією з найбільш прибуткових серед публічних закупівель. Щороку держава витрачає на такі тендери близько 1 млрд гривень.

Заробляти на продажу продуктів державним установам можете і ви. Розповідаємо, як це зробити, у статті.

Як відбуваються публічні закупівлі

Публічні тендери на постачання м'яса завжди проходять за однаковим алгоритмом:

  1. Державна установа (наприклад, міська чи обласна рада, школа, підприємство тощо) публікує оголошення на придбання певного товару в системі Prozorro.
  2. Потенційні постачальники знаходять це оголошення та надсилають свої цінові пропозиції.
  3. Відбувається аукціон, в результаті якого перемагає постачальник з найбільш вигідною пропозицією.

З переможцем закупівлі підписується угода щодо співпраці. Постачання продукції відбувається аналогічно, як і в будь-яких інших ділових відносинах.

Як брати участь у публічній закупівлі м’яса

Якщо ви хочете брати участь у державній закупівлі м’яса та/або м’ясної продукції, перш за все вам знадобиться вибрати електронний майданчик для роботи в Prozorro. Далі ваш алгоритм дій матиме такий вигляд:

  1. Знайдіть цікавий вам тендер. Для цього на сторінці пошуку майданчика введіть ключові слова та за бажанням налаштуйте фільтри по бюджету закупівлі, назві організатора, місту тощо. Для зручності використовуйте вже готову добірку актуальних тендерів «Державні закупівлі м'яса».
  2. Ознайомтеся з інформацією про тендер: умовами співпраці, вимогами до товару та постачальника, бюджетом. Зверніть увагу, що вам знадобиться надати абсолютно всі документи, які вимагає замовник.
  3. Подайте заявку на участь у тендері. Для цього заповніть всі потрібні поля, впишіть свою цінову пропозицію (вона має бути рівна або менша за вказану в оголошенні) та завантажте всі необхідні довідки та сертифікати.

Після цього ви стаєте учасником тендеру. Далі на вас чекає етап аукціону, протягом якого потрібно залишати без змін чи знижувати свою цінову пропозицію так, щоб обіграти конкурентів.

Скільки можна заробити на публічних закупівлях м’яса

Успішні постачальники м’ясної продукції в Prozorro заробляють від 3 до 100 млн гривень на рік. Державними замовниками є установи різного масштабу, завдяки чому бюджет одного тендеру може складати як 4 млн гривень, так і 1000 гривень. Відповідно, успішно заробляти на закупівлях можуть і підприємці-початківці з невеликими обсягами поставок, і досвідчені постачальники, готові брати замовлення на декілька мільйонів.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: