Жителям міст складно зрозуміти, що таке справжня природа. Для них найбільший хижак це металевий автомобіль, під колеса якого можна випадково потрапити. А от про те що поруч з нами в Карпатах живуть безліч звірів, мало хто знає.
Жителям міст складно зрозуміти, що таке справжня природа. Для них найбільший хижак це металевий автомобіль, під колеса якого можна випадково потрапити. А от про те що поруч з нами в Карпатах живуть безліч звірів, мало хто знає.
Взагалі, в цьому регіоні понад чотири сотні представників фауни. Хвойні ліси сприяють такій різноманітності. Якщо зняти будиночок з каміном в лісі в Карпатах, то у вас буде можливість побачити багато цікавих тваринок.
Які тварини в цьому регіоні найбільш поширені?
-
Косуля;
-
Болотна черепаха;
-
Європейський вугор;
-
Благородний олень.
Цікава особливість фауни карпатських гір в тому, що тут багато тварин, які родом із Середземномор’я. Наприклад, зелена жаба та плямиста саламандра. Ще тут зустрічаються особливі тварини, походженням з Сибіру. Це саме тетерук та глухар.
Цікаво, як в Карпатах могло зібратись так багато тварин з різних екосистем по всьому світу. Науковці припускають, що це сталось через особливі кліматичні умови цього регіону.
Також в карпатах проживають тварини, які зустрічаються лише тут. Карпатський тритон та карпатська білка. В Карпатському регіоні знаходиться третя частина всіх ссавців на теренах української природи, а це 74 види.
Крім ссавців в українських карпатах можна зустріти багато класів тварин. Це різні птахи, земноводні, риби та комахи. На гостей гір постійно дивляться кажани, вухані та нічниці. Дуже багато рукокрилих можна побачити чи почути в смерекових лісах, що робить увесь цей регіон величезним заповідником.
Деяких тварин досить складно знайти спеціально в карпатських горах. Наприклад, ховрахів та землерийок ніколи не зустрінеш на високогір’ях. А от альпійська білозубка чи полівка снігова - це саме ті тварини, яким дуже подобається бігати на висоті більше двох кілометрів над рівнем моря.
Особливість місцевої фауни в тому, що тут проживає досить багато диких свиней. Раніше такі тваринки проживали по всій території України. А наразі вони бувають лише в районі букових лісів і в самих глухих місцях.
В карпатах не багато гризунів, але попри це їм тут дуже добре. Наприклад, особлива карпатська білка літом проводить час в передгір’ї, а на зиму переходить у букові ліси.
Яких хижаків можна зустріти в Карпатах?
Казковий персонаж лисичка-сестричка теж проживає в Карпатах. Її можна зустріти на маківках гір або в місцевості перед горами. Там же можна зустріти й борсуків.
У хвойних посадках, а також біля водойм можна побачити дрібних хижаків: норок, видр та тхорів.
А щоб уникнути зустрічі з вовками, варто обережно ставитись до зарослів та чагарників, бо ці хижаки тримаються зграями саме там. А ще деяких хижаків охороняють законом. Це відноситься до ведмедя, рисі та дикого кота.
Останнім часом небайдужі люди завозять сюди нові види тварин і допомагають їм акліматизуватись. Наприклад, зараз у лісах можна зустріти єнотовидну собаку, яка родом зі східних країн Японії та Китаю.
Якщо хочете жити серед гір, споглядати справжню живу природу, тоді можете зняти будиночок у Карпатах на двох. Це дозволить вам повноцінно відчути неймовірний дух карпатських гір. Тільки ви, будиночок з брусу та гори разом з коттеджами “Над Фермою”.