Державна закупівля – важливий елемент економіки, що дозволяє забезпечити підприємства, організації, органи місцевої та державної влади всім необхідним для надання громадянам послуг. Торги сьогодні проходять в електронному форматі через онлайн платформу Прозорро.
Державна закупівля – важливий елемент економіки, що дозволяє забезпечити підприємства, організації, органи місцевої та державної влади всім необхідним для надання громадянам послуг. Торги сьогодні проходять в електронному форматі через онлайн платформу Прозорро.
Для того, щоб отримати доступ до аукціонів, необхідно зареєструватися через один із майданчиків та вивчити інформацію, перейшовши за посиланням: https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/indexes/ .
Особливості платформи Прозорро
Сервіс Прозорро був розроблений для того, щоб досягти прозорості процесу електронних торгів. Він був розроблений за ініціативою державних підприємців, підприємств, організацій та самої держави. Завдяки цій платформі відсікається можливість втручання у процес та у всіх учасників є рівні шанси на перемогу.
Для того, щоб отримати можливість брати участь у торгах, потрібно зареєструватися, обравши один із майданчиків. Універсальна українська біржа дає можливість швидко зареєструватися та ідентифікуватися у системі Prozorro. Важливо також пам'ятати, що торгівля деякими матеріалами, наприклад, деревиною вимагає отримання членства та ліцензії.
Торги відбуваються відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі». Участь можуть брати тільки ті організації, підприємства, установи, які працюють офіційно відповідно до закону. Прозорро – це зворотний тендер, у якому перемагає лише той, хто запропонує мінімальну вартість. Завдяки вбудованим алгоритмам всі користувачі залишаються анонімними протягом усього процесу, тому мають рівні шанси та виключається можливість корупційних втручань у хід торгів.
Як правильно продавати на електронних торгах
Процес електронних торгів починається тоді, коли користувач потрапляє до бази даних та отримує доступ до всієї інформації про минулі та наявні аукціони. Замовник оформляє заявку на закупівлю, в якій чітко вказує найменування товару, пропонує свою ціну та визначає умови співпраці.
В особистому кабінеті користувачам надходить автоматичне сповіщення про початок тендеру. Важливо швидко увійти у профіль та вивчити інформацію. Якщо умови угоди зацікавили, необхідно швидко відправити заявку у відповідь, дотримуючись всіх нюансів та умов. Важливо розуміти, що заявку можуть відхилити у кількох випадках:
- якщо виявлено помилки в документації;
- коли заявка користувача не покриває всіх вимог замовника;
- коли учасник, що переміг, відмовляється підписувати договір.
Важливо вивчити закон «Про публічні закупівлі», аби знати нюанси процесу аукціонів. Крім того, слід дотримуватись усіх зазначених параметрів при складанні заявки. Якщо її відхилили безпідставно – можна написати скаргу. За несанкціоноване відхилення замовникам виписують великі штрафи, тому вони намагаються вести аукціон чесно.