Стати донором ооцитів – значить подарувати надію на батьківство тим, кому без вашої допомоги не обійтися.
Стати донором ооцитів – значить подарувати надію на батьківство тим, кому без вашої допомоги не обійтися.
Донорство яйцеклітин у Львові та по всій Україні – досить поширене явище. Воно дозволяє виносити і народити власну дитину жінкам, у яких відсутні чи непридатні до запліднення яйцеклітини. Це безпечний, хоча часозатратний процес, котрий, зазвичай, винагороджується гідною грошовою компенсацією.
Хто може стати донором?
Подарувати свої здорові яйцеклітини, котрі в подальшому використовують для ЕКО запліднення, може не кожна жінка. Це дуже відповідальний процес, тому кандидатів у донори відбирають так само ретельно. Жінка має бути абсолютно здорова: як фізично, так і психічно. Серед критеріїв відбору відзначають також вік, наявність дітей, спосіб життя, звички тощо. Детальнішу інформацію щодо вимог можна прочитати на сайті ГО «Донори за життя».
Якщо ви вже брали участь у програмі донорства та хочете повторно продати яйцеклітини, зробити це можна щонайменше за 3 місяці після забору. Загалом, за життя можна здавати ооцити до 8 разів. Це ніяк не впливає на планування власної вагітності та абсолютно безпечно для здоров’я і життя жінки.
Етапи програми донорства
Участь у програмі донації ооцитів займає приблизно 2-3 місяці. Вона складається з 3 етапів:
- Візит у клініку та консультація лікаря. Це включає первинний гінекологічних огляд та здачу аналізів. Із собою потенційному донорму потрібно мати паспорт, ІПН-код, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб чи розлучення та свої дитячі фотографії.
- Медичні обстеження та стимуляція. На цьому етапі ви проходите всі необхідні обстеження, УЗД, здаєте аналізи, консультуєтеся з гінекологом терапевтом і психологом. Після повної діагностики лікар робить медичний висновок, чи можете ви бути донором.
У випадку позитивної відповіді, вас готують та проводять стимуляцію яєчників за допомогою сертифікованих препаратів у індивідуальних дозах. Всі обстеження та маніпуляції проводяться безкоштовно.
Забір яйцеклітин. Після стимуляції, коли яйцеклітини дозрівають, відбувається пункція. Ооцити забирають під ретельним наглядом спеціалістів та спеціальних УЗД-датчиків. Процедура відбувається під загальним знеболенням і триває 10-15 хвилин. Після цього донор ще 1-2 години знаходиться у лікарні під наглядом, після чого може повертатися додому.
В день збору здійснюється грошова винагорода за участь у програмі донорства. Розмір суми коливається від 30 000 до 1000€ та залежить від кількості зрілих яйцеклітин.
Як взяти участь у програмі донації?
Для того, щоб стати донором ооцитів, заповніть заявку на сайті ГО «Донори за Життя». Згодом з вами зв’яжуться координатори та повідомлять про подальші дії. Всі дані про донорів залишаються конфіденційними та не передаються третім особам. Переходьте на сайт та долучайтеся до благородної програми за грошову винагороду!