Донація ооцитів – це поширена процедура, котра допомагає бездітним парам відчути довгоочікувані моменти батьківства.
Донація ооцитів – це поширена процедура, котра допомагає бездітним парам відчути довгоочікувані моменти батьківства.
Донорство яйцеклітин вже досконало вивчене на міжнародному рівні та, зокрема, в Україні, але попри це викликає в жінок багато питань. ГО «Донори за життя» розповість, що таке донорство ооцитів та що потрібно, щоб стати донором яйцеклітини в Україні. Також ми розвіємо поширені міфи та страхи жінок, котрі бажають стати донорами.
Що таке донорство ооцитів?
Донація яйцеклітин – це здача донором на добровільній основі здорових, зрілих, готових до запліднення статевих клітин, які в подальшому використовують для ЕКЗ. Зазвичай, за донорство пропонується значна грошова винагорода.
Бувають випадки, коли жінка з медичних або інших причин не може завагітніти самостійно. Наприклад, коли яєчники не здатні продукувати здорові яйцеклітини або ж коли є ризик передати важкі генетичні захворювання дитині. В таких випадках лікарі рекомендують вдатися до екстракорпорального запліднення, для якого потрібні здорові яйцеклітини донора.
Хто може стати донором?
Для того, щоб стати донором, жінці потрібно пройти ретельний відбір. Це потрібно для того, щоб впевнитись у фізичному та психічному здоров’ї майбутнього малюка.
До критеріїв, за якими обирають кандидатів, належать:
-
Вік (від 18 до 29 років), вага (до 80 кг), зріст (від 158 см);
-
Відмінний стан психічного та фізичного здоров’я;
-
Відсутність шкідливих звичок та спадкових захворювань;
-
Наявність власної здорової дитини;
-
Відсутність протипоказань до донації.
Також варто зауважити, що донором можна стати щонайменше через 6 місяців після пологів, щонайменше через 4 місяці після аборту та мінімум через 3 місяці після закінчення грудного вигодовування.
Донорство – це шкідливо?
Донація ооцитів – абсолютно безпечна процедура. Вона не впливає на здоров’я жінки та не шкодить плануванню власної вагітності.
Всі маніпуляції проводяться під ретельним наглядом лікарів та є нешкідливими для донора. Всі препарати, котрі будуть назначені лікарем, мають сертифікати якості та призначаються в індивідуальних дозах. А процедура забору ооцитів відбувається кваліфікованими спеціалістами під загальним знеболенням за 10-15 хв. Тому жінка не відчує ні болю, ні інших дискомфортних відчуттів та вже за декілька годин може повернутися додому.
Деякі жінки хвилюються, чи зможуть завагітніти після донорства. Відповідаємо – так! Вже з наступного менструального циклу ви можете планувати власну вагітність.
Як можна стати донором?
Для того, щоб приєднатися до програми донорства, вам потрібно заповнити заявку на сайті. Згодом координатори з вами зв’яжуться для узгодження подальших дій.
Переходьте на сайт ГО «Донори за життя», ставайте учасницею програми та отримайте свою грошову винагороду!