Особливості вуликів для бджіл

Без існування бджіл людство не має шансів на виживання, адже бджоли окрім смачного меду забезпечують запилювання рослин та квіток дерев, сприяючи їхньому відтворенню у вигляді плодів та ягід.

Без існування бджіл людство не має шансів на виживання, адже бджоли окрім смачного меду забезпечують запилювання рослин та квіток дерев, сприяючи їхньому відтворенню у вигляді плодів та ягід.

Бджоли в дикій природі виживають без будь-якої допомоги людей, формуючи гнізда та колонії в дуплах дерев, проте отримувати мед в таких випадках надзвичайно складно, адже доступ до солодкого та цілющого продукту, що зберігається в дуплах обмежено. Саме тому пасічники придумали більш доступне житло бджіл у формі вуликів.

Матеріали для виготовлення вуликів

Будиночок для проживання бджіл, який можна замовити на сайті https://www.uley.in/ua/product-category/yley/ інтернет-магазину бджільництва Uley, зазвичай виготовляють з дерева м’яких порід, на кшталт липи, верби, тополі та осики, сосни (несмолистої) чи ялиці, тобто дерев, де полюбляють селитися дикі бджоли. Деревина зазначених порід відзначається низькою теплопровідністю, тому бджоли у вуликах надійно захищені від пекучих променів сонця та від морозів в холодну пору року. Дошка, з якої виготовляються вулики, не повинна містити тріщин, сколів чи сучків. Перед використанням пиломатеріали підлягають висушуванню (вміст вологи не повинен перевищувати 15%), тільки тоді вулики стають напрочуд легкими та убезпечені від можливої появи плісняви чи хвороботворних грибків.

На верхній, зовнішній шар вуликів спочатку наноситься шар оліфи, яка убезпечить вулики від негативного впливу природних факторів, на кшталт дощу, снігу та шквального вітру. Далі вулики фарбують з використання олійної фарби білого, синього, жовтого, яскраво-червоного кольорів чи їхньої комбінації, які добре відбивають сонячні промені та не дозволяють поверхні вулика надмірно нагріватися. Окрім того, як засвідчили неодноразові експерименти саме такі кольори найкраще сприймаються та запам’ятовуються бджолами.

Використання будь-яких синтетичних матеріалів для виготовлення вуликів не допускається, адже бджоли відрізняються надзвичайною чутливістю до запахів і обов’язково залишать такий вулик, незважаючи на його зручність.   

Конструктивні особливості вуликів

Окрім пиломатеріалів, що використовуються для виготовлення вуликів їх відрізняє так кількість облаштованих у вулику рамок, кількість корпусів та поверхів у вуликів. Найбільш поширеними українськими вуликами є:

  • багатокорпусні моделі вуликів та двокорпусні стояки (в кожному з корпусів передбачено по 12 рамок);
  • українські лежаки та типові лежаки з рамками типу дадан, рута та українська;
  • дванадцятирамкові вулики з облаштованою магазинною надставкою.

Для зимового періоду утримання бджіл вулики варто утеплювати за допомогою пінополіуретану чи пінополістиролу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: