Відправлення посилок з України за кордон: особливості та сервіси. Як отримати посилку з поштомату?

Відправлення посилок з України за кордон: особливості та сервіси. Як отримати посилку з поштомату?

Відправлення посилок з України за кордон: особливості та сервіси. Як отримати посилку з поштомату?

В Україні сервіс доставлення посилок останні роки був на дуже високому рівні. Головними гравцями на цьому полі залишались «Укрпошта» та «Нова пошта». Вони змагалися між собою, а користувачі отримували якісні послуги. Війна внесла свої брутальні корективи. Закрите небо над Україною виключає можливість польотів і здійснення міжнародних відправлень, але на допомогу прийшли Польща, Словаччина, Латвія та Молдова. Ці країни надали нам свої території для міжнародних відправлень посилок

Відправка посилок за кордон – «Укрпошта», «Нова пошта», Meest 

Посилки за кордон можна відправляти за допомогою «Укрпошти», яка  з 1 березня 2022 року відновила міжнародні відправлення. Йдуть вони зі Львова до Польщі, а звідти їх  доставляють в інші країни. «Укрпошта» на території Pochta Polska обмінюється імпортно-експортними вантажами з іншими поштами. З Україною співпрацюють авіалінії – Lufthansa, Lot, AirBaltic, KLM та Turkish Airlines. Перевірити, де знаходиться посилка, можна за допомогою трекінгу на сайті «Укрпошти», мобільного застосунку, чат-бота у вайбер тощо.

Відправка посилок за кордон може бути здійснена з будь-якого відділення «Нової пошти». Для тих, хто відправляє об’ємні вантажі, рекомендуємо уточнювати в кожному конкретному випадку можливості відділення. НП вимагає робити детальний опис посилки, а також оформляти заявку онлайн або у відділенні. Доставка здійснюється кур'єром до дверей адресата. Посилку відстежують за допомогою трекінг-номеру. 

Ще один спосіб – сервіс Meest. З його допомогою можна відправляти посилки до країн ЄС фізичним особам. Але є деякі обмеження:

  • вага має бути до 30 кг;
  • максимальні розміри – до 120×60×60 см;
  • страхова вартість – до 44 євро. 

Посилки їдуть зі Львова до Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, Румунії, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви та Угорщини. Відстежувати їх можна на сторінці трекінгу.

Як отримати посилку в поштоматі?

Отримувати посилки в поштоматі зручно й просто. Для цього потрібно встановити мобільний застосунок служби, яка відповідає за доставку. Найчастіше це роблять за допомогою чат-ботів. В додатку ви побачите сповіщення, що посилка доставлена. Зберігається вона в поштоматі до 3 днів. 

Далі сплачуєте за доставку і біля поштомату вмикаєте Bluetooth – так здійснюється під’єднання до поштомату. Якщо ви все зробили правильно, то система сама відкриє потрібну комірку, і вам не доведеться думати, як отримати посилку в поштоматі. Щоб не було помилок при під’єднанні, користуйтеся підказками чат-ботів.

Якщо у вас немає мобільного застосунку, служба доставки, коли посилка вже буде в поштоматі, пришле повідомлення з PIN-кодом. Код потрібно буде ввести на екран термінала. В поштоматах «Нової пошти», ROZETKA посилки можна тільки забирати. Поштомати Meest працюють на відправлення та отримання. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: