Психосоматичний розлад - це психологічний стан, який призводить до фізичних симптомів, часто без будь-якого медичного пояснення. Він може вражати будь-яку частину тіла.
Психосоматичний розлад - це психологічний стан, який призводить до фізичних симптомів, часто без будь-якого медичного пояснення. Він може вражати будь-яку частину тіла.
Деякі вчені вважають, що стрес вивільняє гормони та хімічні речовини в організмі, які спричиняють ушкодження або дисфункцію. Поведінкова терапія та зниження стресу можуть допомогти.
Які симптоми?
Крім самого соматичного симптому (наприклад, болю чи розлади шлунка), люди з психосоматичним розладом часто:
- Стають злими чи дратівливими.
- Впадають у депресію чи тривогу.
- Змінюють лікаря і лікування через нездатність дочекатися результатів.
- Зазнають труднощі на роботі, у школі чи суспільстві.
Як лікують психосоматичні захворювання?
Деякі методи лікування є вкрай ефективними при допомозі людям із симптомами соматичного болю. В клініці «Рена», ми використовуємо:
- Когнітивно-поведінкова терапію.
- Ліки (такі як антидепресанти).
- Терапію, засновану на свідомості.
- Лікування серед фахівців у галузі психічного здоров'я (наприклад, психіатра чи психолога).
Психотерапія. Тут лікар і пацієнт спілкуються про психічний статус та спосіб життя, які стосуються пацієнта. Ця взаємодія допомагає терапевту проаналізувати конкретне психічне захворювання, від якого страждає пацієнт, щоб забезпечити відповідну терапію.
Психоаналіз. Ця терапія використовується для лікування депресії та тривожного розладу. Це тривалий процес, що включає від двох до п'яти сеансів на тиждень протягом кількох років. Психоаналітик вивчає дитячі спогади та сни пацієнта, які відіграють роль у його психічному стані.
Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) фокусується на вивченні думок і переконань пацієнта, що впливають на його психічний стан. Ця форма терапії допомагає подолати ті почуття, які призводять до зміни поведінки. Це дозволяє пацієнту долати негативні ситуації, такі як депресія, гнів, фобії та хронічний біль, тощо. Сеанси можуть змінюватись в залежності від тяжкості стану пацієнта.
Групова психотерапія зазвичай включає від 5 до 15 пацієнтів групи під керівництвом психіатра. Їм дається практика задля досягнення нормального врівноваженого відносини. Ця терапія призначена для пацієнтів, які мають труднощі у відносинах та взаємодії з оточенням.
Електросудомна терапія (ЕСТ) призначена для пацієнтів з тяжкою депресією та іншими психічними станами. Цей тип включає проходження стабільного електричного струму через мозок, щоб викликати його активність для полегшення симптомів психічного захворювання. ЕСТ призначається терміном на один місяць з певними інтервалами та є більш безпечним та ефективним порівняно з медикаментозним лікуванням.
Гіпнотерапія викликає трансоподібний (несвідомий) стан, в якому свідомий контроль над розумом пригнічується та розкривається підсвідомість, завдяки якому лікар може зрозуміти душевний стан пацієнта. Гіпнотерапія використовується для лікування розладів, пов'язаних зі стресом.
Абреакційна терапія використовується для полегшення емоцій, пов'язаних із травматичними подіями. Тривалість, необхідна для цього типу терапії, більша в порівнянні з іншими методами лікування.