Що купували та скільки витрачали українці наприкінці 2022 року

У листопаді-грудні в Україні традиційно розпочинався сезон новорічних та різдвяних покупок. У 2022 році він теж був, але з виразним присмаком суворої реальності, яку створили часті відключення електрики через ракетні обстріли.

У листопаді-грудні в Україні традиційно розпочинався сезон новорічних та різдвяних покупок. У 2022 році він теж був, але з виразним присмаком суворої реальності, яку створили часті відключення електрики через ракетні обстріли.

Умови життя вплинули на настрої українців, у тому числі й споживчі. Згідно з результатами аналізу, проведеного експертами сервісу Promocodius, у порівнянні з 2021 роком, кількість передноворічних покупок у 2022 скоротилася на третину, відбулися також зміни в списку популярних товарів. А от використання промокодів на знижку у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року зросло майже наполовину. Українці купляли подарунки, іграшки, гаджети, дитячі конструктори. Але значно частіше цікавилися придбанням товарів, які допомагають зберегти тепло, створити в домі затишну, комфортну атмосферу. Детальніше про купівельні інтереси споживачів в останні місяці 2022 року розповідаємо у статті.

Популярні категорії товарів

Експерти Promocodius з'ясували, що в листопаді та грудні українці найчастіше цікавилися товарами для дому, замовляли одяг та аксесуари. Зокрема, згідно з попередніми даними, в середньому на 44% зріс попит на:

  • теплі пледи, покривала, ковдри;
  • електропростирадла;
  • термоси й термочашки;
  • енергоощадні лампи;
  • кемпінгові ліхтарі;
  • свічки;
  • вакуумні пакети.

У топ популярних замовлень також увійшли генератори, обігрівачі, повербанки, пристрої безперебійного живлення.

Як уже стало звичним явищем, при оформленні онлайн-замовлень покупці застосовували промокоди. Детальніше про те, які знижки забезпечує використання промокодів, можна прочитати за посиланням.  

У групі популярних товарів залишилися смартфони, планшети, ноутбуки — для сотень тисяч людей вони є інструментом заробітку.

Восени та на початку зими традиційно збільшується кількість покупок сезонного одягу та взуття, а також товарів для відпочинку, хобі, занять спортом, дитячих іграшок. У 2022 році попит на ці категорії був, але приблизно на 25% нижчий, ніж зазвичай. Найбільш часто покупці обирали теплі светри, термобілизну, пуховики, куртки-парки, спортивні костюми з флісовою підкладкою.

Середній чек покупки

Ціни на популярні товари упродовж року зросли, а доходи населення через інфляцію скоротилися. Тому тренд на економію став масовим явищем. Зросла кількість онлайн-замовлень, тому що в інтернет-магазинах товари дешевші. Так, наприклад, зимові ковдри купували в середньому по 2,5-3 тис. грн. За комплект термобілизни платили від 700 до 3000 грн. Тепловентилятори купували за ціною 500-600 грн, а конвектори, теплові панелі, газові обігрівачі — від 2000 до 10000. Вартість популярних моделей повербанків восени зросла, за них платили в середньому 2 тисячі гривень.

Найдорожчі серед топових товарів генератори — їх ціни “стартували” з 18 тис., а потужні моделі обійшлися в 60-100 тис. грн.

Напередодні Нового року на подарунки українці витрачали в середньому 600 гривень.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: