Користь Омега-3: на варті здоров'я серця та не тільки

Про користь Омега-3 чув, мабуть, кожен з нас. Але мало хто знає, що цей термін є узагальнювальним. За ним ховається цілих три незамінних речовини: ейкозапентаєнова, докозагексаєнова та альфа-ліноленова кислота.

Про користь Омега-3 чув, мабуть, кожен з нас. Але мало хто знає, що цей термін є узагальнювальним. За ним ховається цілих три незамінних речовини: ейкозапентаєнова, докозагексаєнова та альфа-ліноленова кислота.

Всі вони потрібні нашому організму, він не може синтезувати їх самостійно з нуля, а повинен регулярно отримувати такі поживні речовини з харчових продуктів.

Але що робить Омега-3 такими особливими та такими корисними?

                   

Омега-3 є структурним компонентом мембрани кожної клітини у нашому тілі. Вони впливають на функції клітинних рецепторів та підтримують синтез гормонів, необхідних для адекватного згортання крові, безперервного скорочення та розслаблення артеріальних стінок, а також для регулювання процесів запалення.

Ймовірно, саме такі ефекти зумовлюють користь омега-3 для профілактики захворювань серцево-судинної системи та контролю над перебігом аутоімунних захворювань.

Користь таких речовин для серцево-судинної системи не можна переоцінити, вони допомагають:

  • суттєво знизити ризик виникнення інсульту та ішемічної хвороби серця;
  • усунути бляшки холестерину із серцевих артерій, підвищити еластичність та міцність судин;
  • збалансувати рівень жирів у крові, зокрема знизити рівень «поганого» холестерину та тригліцеридів;
  • нормалізувати кров'яний тиск;
  • знизити ризик виникнення аритмії та нормалізувати нестійкий ритм роботи серця.

Численні дослідження підтвердили, що достатнє вживання омега-3 справді знижує ризик серцевого нападу, стенокардії, інсульту та раптової смерті від інших причин, пов'язаних із порушеннями у роботі серцево-судинної системи. Але на цьому користь таких речовин для здоров'я не закінчується.

Вони також допомагають:

  • знизити ризик виникнення депресивних розладів та зробити терапію таких порушень більш ефективною;
  • підвищити імунітет - Омега-3 ефективно покращують склад кишкового мікробіома, тим самим вони позитивно впливають на функції кишківника (він є першою лінією захисту організму від інфекцій), також такі речовини сприяють виробленню антитіл та регулюють функції лейкоцитів;
  • підтримати здоров'я мозку, знизити ризик виникнення нейродегенеративних захворювань (зокрема хвороби Паркінсона та Альцгеймера);
  • зробити лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ), аутичних розладів та біполярного розладу більш ефективним;
  • підтримати здоров'я очей та знизити ризик вікової дегенерації жовтої плями, а також діабетичної ретинопатії (обидва ці захворювання можуть викликати незворотню сліпоту);
  • покращити здоров'я шкіри, підвищити її зволоженість, скоротити ризик раннього старіння.

Дізнатися більш детально про властивості кислот, їх вплив на організм дорослих та дітей можна у нашій розширеній статті про Омега 3.

                   

Найкращим джерелом таких корисних жирів є жирна риба, наприклад, скумбрія, лосось та оселедець. Також значна кількість Омега-3 міститься у складі різних горіхів та насіння.

Але далеко не кожна людина отримує їх у тому обсязі, в якому такі поживні речовини потрібні організму. І цей дефіцит може бути шкідливим для здоров'я, адже Омега-3 часто мають вирішальне значення для функцій серця, судин, імунітету та нервової системи.

Уникнути дефіциту корисних жирів та усунути вже наявну нестачу допоможуть спеціалізовані добавки.

Добавки Омега 3 добре переносяться організмом, вони не схильні викликати небажані побічні ефекти у дорослих та дітей.

Виробники пропонують широкий вибір таких препаратів у різній формі, які не мають специфічного запаху та смаку риб'ячого жиру та є зручними у застосуванні.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: