Перша соціальна реклама про свідомий гемблінг вже з’явилась на вулицях Києва

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей активно працює над зміною філософії гемблінгу.

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей активно працює над зміною філософії гемблінгу.

Стратегія національного регулятора полягає в тому, щоб в Україні гравці вважали азартні ігри виключно різновидом розваг, і аж ніяк не способом заробітку. Соціальна реклама про свідомий гемблінг, запущена на початку 2023 року у Києві, спрямована на досягнення саме цієї цілі.

Соціально відповідальний гемблінг

Розробка та затвердження принципів соціально відповідального гемблінгу - один із перших кроків, який зробила КРАІЛ після легалізації азартних ігор в Україні. Важливо, щоб легальні оператори не просто дотримувались букви закону у своїй діяльності, але й відповідали за безпеку і захист інтересів своїх гравців. 

Соціальні ризики гемблінгу виникають саме через неправильне сприйняття його, як способу заробітку. Оскільки український гральний ринок поступово інтегрується у світовий ринок, важливо переймати досвід інших країн, яким вдалось змінити філософію азартних ігор. Мова про соціально відповідальну рекламу, боротьбу з розповсюдженням лудоманії, захист інтересів гравців, донесення до них інформації про небезпеку нелегальних гральних закладів. Детальніше про процес інтеграції українського гемблінгу в глобальний ринок читайте в матеріалі https://uc.od.ua/news/city/1247814.

На думку аналітиків, складність зміни філософії азартних ігор в Україні пов’язана з історичними аспектами. Гемблінг був заборонений в нашій країні протягом 11 років. За цей період з’явилось багато нелегальних гральних закладів, тобто азартні ігри були доступні, а от поняття свідомої гри - ні. Тому повинен час та конкретні кроки бізнесу та регулятора, щоб українське суспільство змінило своє бачення азартних ігор. Основна задача - зробити гемблінг максимально безпечним.

Перша, але не остання ініціатива

Керівник КРАІЛ Іван Рудий заявив, що регулятор не зупиниться тільки на одному подібному проєкті. Поки що сітілайти з закликами до потенційних гравців пам’ятати, що “гемблінг — це лише розвага, а не спосіб побудувати добробут”, розмістили на столичних вулицях та у метро. Однак, планується, що найближчим часом і на вулицях інших великих українських міст буде також розміщено подібні соціальні рекламні матеріали. 

В реалізації ініціативи КРАІЛ активно допомагали громадська спілка «Всеукраїнська Рада Гемблінгу» та Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: