Оперативна пам'ять ПК та мобільних пристроїв — важливий фактор їхньої продуктивності

Оперативною пам'яттю (ОЗП) називають тип доступу в пам'яті, необхідного для тимчасового зберігання даних, з якими працює користувач та центральний процесор (ЦП).

Оперативною пам'яттю (ОЗП) називають тип доступу в пам'яті, необхідного для тимчасового зберігання даних, з якими працює користувач та центральний процесор (ЦП).

Подібно до інших країн, в Україні оперативна пам'ять — це тип пам'яті, необхідний комп'ютерам/мобільним пристроям для підтримки операційної системи (ОС) та запущених додатків.

Що таке «оперативна пам'ять» ПК та як він виглядає?

ОЗУ є лінійкою невеликого розміру з розташованими на ній мікросхемами, що містять безліч окремих осередків пам'яті, об'єднаних в блоки. Кожен такий осередок здатний зберігати лише один біт інформації. Дані в осередках зберігаються у вигляді бінарного коду, де кожен біт може бути виражений 0 або 1. Числом осередків обумовлений розмір оперативної пам'яті, що вимірюється мегабайт (МБ) або гігабайт (ГБ).

Яка властивість ОЗУ вважається найважливішою?

Критично важливим фактором, що визначає ефективність функціонування комп'ютера або мобільного пристрою, є швидкість доступу до оперативної пам'яті. Чим менший час затримки при доступі до оперативної пам'яті, тим швидше процесор отримує доступ до необхідної інформації та обробляє її. Швидкість доступу до пам'яті ОЗП вимірюється в «нс» (наносекунди), які значно перевищують показники швидкості доступу до постійної пам'яті.

Тимчасовим сховищем ОЗУ користується процесор для швидкої обробки даних, з якими працює користувач, що прискорює виконання всіх операцій читання/запису даних. Це дуже важливо для функціонування програм та додатків, що вимагають високої продуктивності ПК:

  • ігрові комп'ютери;

  • складні наукові обчислення,

  • аналіз великих обсягів даних;

  • обробка відео.

Однак ОЗП не безмежна і має деякі вразливості. Наприклад, при випадковому відключенні ПК усі дані в оперативній пам'яті, будуть втрачені безповоротно.

Різновиди оперативної пам'яті

Оперативну пам'ять поділяють різні типи, кожному їх властиві свої особливості:

DRAM

У більшості мобільних пристроїв та комп'ютерів можна побачити вбудовану пам'ять DRAM як найпоширеніший тип ОЗУ. Вона зберігає дані у своїх регулярно оновлюваних осередках для збереження нових даних. DRAM працює швидко, але потребує великого енергоспоживання.

SRAM

Такий тип пам'яті призначений для деяких моделей комп'ютерів і мобільних пристроїв, а також інших швидкодіючих систем, що потребують «швидкої» оперативної пам'яті. Пам'ять типу SRAM за швидкістю швидкодії перевищує, DRAM, але потребує більшого споживання енергії.

SDRAM

Це покращена версія DRAM, здатна синхронізуватися із тактовою частотою системної шини. Це суттєво покращує та прискорює обмін даними. SDRAM споживає менший обсяг енергії.

DDR SDRAM

Швидкий та енергоефективний тип пам'яті, що забезпечує передачу даних на обох сторонах тактового сигналу. Пам'ять цього типу встановлюється майже у всі сучасні комп'ютери та мобільні пристрої.

LPDDR

Оперативна пам'ять типу LPDDR вважається максимально енергоефективною та продуктивною, що споживає менше енергії, ніж інші типи ОЗП.

Існують інші типи оперативної пам'яті — RDRAM, GDDR, XDR тощо, призначені для спеціалізованих систем. Кожен тип ОЗУ має свої переваги/недоліки, вибір потрібного типу обумовлений вимогами до його продуктивності, енергоефективності та вартості.

Купити в Києві оперативну пам'ять для свого ПК або мобільного пристрою, з найкращими характеристиками найнадійніших брендів ви можете в інтернет-магазині Comtrade. Ми пропонуємо різні за вартістю та технічними характеристиками моделі ОЗП.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: