Існують резервуари підземного та наземного використання. Монтуються зовні або всередині.
Існують резервуари підземного та наземного використання. Монтуються зовні або всередині.
Діляться за типом матеріалів:
1. Бетонні пожежні підземні резервуари.
2. Металеві пожежні резервуари можуть бути:
- підземні та надземні
- горизонтальні та вертикальні
- зварні (резервуар вертикальний зварний (РВС) та збірні)
- з мембраною та без мембрани
3. Пластмасові (склопластик), підземні пожежні резервуари або надземні, горизонтальні та вертикальні. Надземні повинні бути захищені від впливу температури під час пожежі.
Сертифікація
В Україні пожежні резервуари підлягають сертифікації із 2023 року. На вимогу страхових компаній можлива сертифікація згідно з FM. Тому можемо розділити пожежні резервуари на:
- сертифіковані FM
- Несертифіковані FM.
Група компаній ЮФП пропонує пожежні резервуари виробництва:
1. КОХІМЕКС (Чехія) – збірні металеві вертикальні надземні резервуари без мембрани, сертифіковані FM/EN. Об'єм від 100 до 3500 м3
2. МОСТОСТАЛЕКС (Польща) – збірні металеві вертикальні надземні резервуари з мембраною, сертифіковані FM/EN. Об'єм від 100 до 3500 м3
3. Резервуари ПФП сертифіковані в Україні:
- Збірні металеві надземні вертикальні резервуари. Об'єм від 25 до 4000 м3, висота до 10,4 м.
- Збірні металеві підземні вертикальні резервуари. Об'єм від 25 до 500 м3, глибина до 4,7 м
- Пластикові резервуари вертикальні надземні. Об'єм від 1 до 100 м3
Конструкція резервуару
1. Фундамент залізобетонної плити. ЮФП дає лише рекомендації щодо фундаментів, розрахунки фундаменту виконують конструктори, проектні організації вивчивши геологію ґрунту.
2. Корпус сталевий, оцинкований, збірний, самонесучий. Сталеві листи кріпляться між собою на болтові з'єднання. Товщина аркуша від 1 до 4 мм. Товщина листів зменшується із висотою установки. У резервуарах без мембрани корпус герметизується мастикою зсередини. У резервуарах з мембраною з металу тільки стінки циліндра, дном є залізничний фундамент.
3. Дах із профлиста, утеплений полістиролом, повинен витримувати вітрові та снігові навантаження залежно від місця локації резервуара.
4. Утеплення резервуару для України здійснюється спіненим полістиролом 50 мм або на замовлення спіненим полістиролом 100 мм:
- резервуари без мембрани утеплюються зовні. На стінках резервуара кріпиться Z-профіль, на який кріпиться полістирол. Після кріплення полістиролу резервуар обшивається металевим профнастилом.
- резервуар з мембраною утеплюється зсередини резервуару, шляхом наклеювання листів полістиролу до стінок резервуара, після наклейки полістиролу вивішується штучне полотно неткане (геотекстиль) і потім кріпиться мембрана.
5. Мембрана – ПВХ вкладиш завтовшки 0,5 – 3,5 мм. Виготовляється за розміром резервуара із запасом та вивішується всередину резервуара після збирання та утеплення резервуара. Кріпиться мембрана до металевих стінок резервуара.
6. Обігрів та автоматика. Для запобігання замерзанню води в резервуарі та його деформації на резервуарах встановлюють трубчастий електричний нагрівач (ТЕН). Залежно від обсягу резервуара підбирається потужність ТЕНу. Завдання ТЕНу не дати замерзнути верхньому дзеркалу води. Для цієї мети ТЕН встановлюється у верхній частині резервуара, тому що потрібно прогрівати тільки верхній шар води. За роботою ТЕНу стежить автоматика і включає його, коли температура води падає нижче +1С і вимикає при +3С. При падінні рівня води в резервуарі дає сигнал на пульт і відключає живлення ТЕНу, щоб уникнути сухого нагріву та виходу його з ладу.
7. Обв'язка резервуара включає:
- живильний трубопровід - подача води в резервуар. Подача води зверху резервуара може виконуватися трубопроводом як зовні, так і всередині резервуара з обов'язковим розривом струменя між краєм труби, що живить, і верхнім дзеркалом води в резервуарі.
- вихідний трубопровід (всас) – подача води на насоси виконується фланцевим приєднанням трубопроводу в нижній бічній частині резервуара або в днище резервуара. При необхідності встановлюється антивихорова пластина, яка запобігає турбулентності рідини за максимальної швидкості забору води.
Примітка! В обв'язці резервуарів на всмоктування використовуються клинові засувки з висувним штоком.
- антивихорова пластина – встановлюється у резервуарі на трубу подачі води на пожежні насоси. Пластина запобігає утворенню у воді вирви та передчасного попадання повітря в насос.
- перелив - скидання води при максимальному наповненні резервуара
- дренаж - відведення в днище для зливу води з резервуару
- мірна шкала – показує рівень води у резервуарі. В даний час встановлюються електронні датчики рівня, які успішно замінюють мірну шкалу.
- байпас (тестирувальний трубопровід) - підводиться до верхньої частини резервуара для скидання води при випробуванні та технологічних включень насосів (відповідно до проекту).
8. Сходи - встановлюється зовні і всередині резервуару, для можливості обслуговувати
резервуара зверху та всередині.
9. Ревізія – технологічні люки для обслуговування та ремонту резервуара можуть бути встановлені внизу у стінці резервуара або на даху.
10. Датчик рівня – встановлюється у резервуарі та дає можливість відстежувати мінімальний, середній та максимальний рівень води.
Примітка! Автоматика, яка відстежує рівень та температуру води, встановлюється на резервуарі. Розміщення автоматики в насосній або на пульті КПП не входить у вартість резервуару і вимагає прокладання окремих ліній комунікацій.
Гарантія та термін служби
1. Європейські виробники – гарантія 5 років, термін служби понад 30 років
2. Український виробник – гарантія 5 років, термін служби понад 30 років
Для оформлення замовлення на пожежний резервуар необхідно:
1. Генплан з прив'язкою резервуарів та насосної.
2. Вид резервуару надземний чи підземний.
3. Робочий об'єм резервуара – необхідний обсяг для наповнення та зберігання (м3). Геометричний об'єм це скільки в резервуар можна набрати води. Геометричний об'єм завжди більший за робочий. На великих діаметрах резервуара і великих діаметрах трубопроводів, що відводять, з бічним приєднанням різниця обсягу може досягати 10-15%.
4. Вимоги щодо сертифікації з/без міжнародних сертифікатів
5. ТЗ з обв'язування та автоматики підігріву
Зателефонуйте нам. Консультації безкоштовні.
- 067 344 12 67
- 050 044 12 67
На зв’язку завжди спеціаліст-консультант Едуард.