Усі знають про цеглу. Старі будинки, величезні заводи й багато інших споруд побудовані саме з цегли. На сьогоднішній день є багато хороших альтернатив цеглі, але вона все ще зберігає свою популярність та практичність, особливо у приватному будівництві. Внаслідок автоматизації виробництва цегли та збільшення масштабів виготовлення цей будівельний матеріал подешевшав, що дозволяє кожному його придбати.
Яка класифікація цегли?
Зараз купити цеглу є завданням не з легких, адже існує безліч її різновидів, які відрізняються між собою властивостями та сферами застосування. За сировиною даний будівельний матеріал можна поділити на такі види як:
- Керамічна цегла. Роблять з різних видів глини та обпалюється при високих температурах і має матову поверхню. Даний матеріал використовується в різноманітних будівельних роботах, як при зведенні опорних конструкцій, так і облицювання.
- Силікатна цегла. Виготовляється з піску та вапна. Ця цегла має кращі тепло- та звукоізоляційні властивості, аніж керамічна. Але має недолік – вбирає вологу. Використовується в будівництві стін та перегородок, але ніяк не при зведенні печей, камінів, фундаментів тощо.
- Гіперпресована цегла. Вапняк, до якого додають цемент і барвники. Утворюється красивий за формою і кольором брусковий матеріал, що добре підходить як для зовнішній, так і внутрішніх облицювальних робіт.
Чому варто вибрати цеглу при будівництві?
Перед тим, як остаточно вибрати цеглу для будівництва, необхідно знати про її переваги, і чи підходить вона для Вашої споруди.
- Морозостійкості.
- Вологостійкість.
- Високий рівень міцності на стиск (від М-50 до М-350).
- Довговічність.
- Екологічність (використання натуральний матеріалів).
- Стійкість до корозії, бактеріальної активності, хімічних речовин, деформації, навколишнього впливу, а також механічних навантажень.
- Геометрична точність розмірів та вага.
- Широкий вибір розмір, форм, кольорів та пористості.
- Доступність у ціні.
Сфери застосування
Існує багато різних видів цегли, тому спектр її призначення також широкий, наприклад:
- Будівництво споруд та приміщень різних видів та висоти.
- Будівництво колон, арок, прорізів (віконних та дверних), альтанок, лавок тощо.
- Оздоблення фасадів будівель, цоколів.
- Внутрішнє декоративне оздоблення.
- Будівництво печей, камінів, барбекю, димарів та димоходів (необхідно знати, яку саме цеглу можна використовувати).
- Ландшафтний дизайн.
Така розповсюдженість пояснює, чому цей будматеріал настільки затребуваний.