Центробіжний насос — лопатеве обладнання, яке використовується для перекачування чистих рідин та рідин із домішками. Виробники випускають велику кількість таких моделей із різними можливостями та для різної галузі застосування. Залежно від цього, відцентрові насоси бувають промисловими, гігієнічними, каналізаційними тощо. Подивитися їхні ціни та характеристики можна за посиланням https://tapflo.ua/products/centrifugal.
Принцип роботи
Пристрій складається з корпусу, спеціального валу, до якого кріпиться колесо з лопатями, та електродвигуна, що служить приводом. З обох сторін корпусу знаходяться отвори для закачування води всередину та відкачування її назовні.
Перед тим, як запустити обладнання, воно наповнюється рідиною. Під час запуску електромотору лопаті робочого колеса захоплюють рідину та починають обертати її навколо осі валу, що тримає колесо. Під дією відцентрової сили вона рухається корпусом від центру колеса до нагнітального трубопроводу. На вході в колесо й у всмоктуючій зоні утворюється розрідження, а ближче до центру тиск посилюється, виштовхуючи рідини в трубопровід.
Основні різновиди
Каталог центробіжних насосів доволі великий, оскільки їх класифікують за різними ознаками. Найпоширеніші з них такі:
- за галуззю застосування: хімічні, нафтові, каналізаційні тощо;
- за кількістю коліс: багатоступеневі (високе значення напору, але низький ККД), одноступеневі (низьке значення напору — до 50 м);
- за місцем розташування відносно рідини, що всмоктується: поверхневі, занурювальні, глибинні;
- за розташуванням вісі обертання: горизонтальні та вертикальні;
- за типом з’єднання електродвигуна з корпусом: приводні або муфтові.
За необхідності можна підібрати універсальний варіант, але краще купувати обладнання, що буде ідеально відповідати конкретним умовам експлуатації.
Переваги та недоліки
Купити центробіжний насос варто з таких причин:
- забезпечує рівномірне перекачування води протягом тривалого часу;
- дуже висока продуктивність;
- можна перекачувати воду з великої глибини;
- перекачують чисту рідину та з домішками;
- прості та надійні у використанні;
- не потребують складного обслуговування.
Раніше головним недоліком такого обладнання вважалася неможливість їх застосовувати, якщо рідина насичена газом, зокрема повітрям, а також, якщо насос розташований вище рівня рідини. Сучасні моделі позбавлені таких проблем. Для цього виробники обладнали їх самовсмоктуючою камерою. Найкращі варіанти представлені в бренда Tapflo.