Ми розповімо про основні характеристики тестових завдань, їхню структуру й надамо кілька дієвих рекомендацій щодо успішного виконання завдань на ДПА з математики.
Пропонуємо розглянути важливі аспекти тестування з математики, які допоможуть краще підготуватися до цього важливого етапу освітнього процесу. Ми розповімо про основні характеристики тестових завдань, їхню структуру й надамо кілька дієвих рекомендацій щодо успішного виконання завдань на ДПА з математики.
З чого складається іспит?
ДПА з алгебри складається з трьох частин. Перша — це і є тестові завдання з наведеними варіантами відповідей. Зазвичай це 10-12 завдань з алгебри та геометрії. Для кожного тестового завдання ДПА надається 4-5 варіантів відповіді. Потрібно вибрати один правильний варіант.
Зверніть увагу: тестове завдання вважається правильно виконаним, якщо ви зазначили лише одну літеру біля правильної відповіді. Під час тестової частини ДПА з алгебри не потрібно додатково наводити будь-які роз’яснення щодо вибору, оскільки це буде розглядатись як помилка.
Якщо учень робить виправлення в основній частині відповідей, вони не будуть враховуватись. Однак на бланку ДПА з алгебри є спеціально виділене місце, де можна скоригувати свою відповідь і вказати правильний варіант.
У чому секрет успішної підготовки?
Загальна ідея підготовки до ДПА з алгебри полягає в усвідомленому й систематичному підході до навчання, зосередженні, впевненості у своїх знаннях і навичках, а також умінні раціонально розподіляти час. Скористайтеся наступними порадами:
- Зосередженість і позитивне налаштування. Важливо зберігати спокій та уважність під час виконання завдань на ДПА з алгебри. Мотивація та віра у власні можливості допоможуть подолати труднощі й досягти успіху.
- Розподіліть час на завдання рівномірно. Планування часу — важлива складова успішного складання ДПА з алгебри. Якщо певне питання тесту виявляється складним, краще тимчасово залишити його й повернутися пізніше, щоб не витрачати зайвий час. Необхідно також залишити 10-15 хвилин на оформлення бланка.
- Впевненість у відповідях. Важливо записувати відповіді в бланк лише в тих випадках, коли ви переконані, що вони правильні. Уникайте зайвих записів, виправлень тощо.
- Опанування основних концепцій. Перед ДПА з алгебри переконайтеся, що ви бездоганно знаєте й розумієте порядок виконання дій у спрощенні виразів, правила арифметичних дій з раціональними числами, властивості степенів і основні формули, властивості геометричних фігур і теореми. Ці фундаментальні знання допоможуть вам впоратися з будь-якою вправою на ДПА з алгебри.
- Практика. Регулярне розв'язування завдань різної складності допоможе закріпити навички й підвищити впевненість у власних знаннях і вміннях.
- Систематична підготовка. Підготовка до ДПА з алгебри повинна бути систематичною та тривати протягом усього навчального року. Повторіть всю шкільну програму з алгебри й геометрії з 5 до 9 класу.
Отже, тестові завдання на ДПА з алгебри не такі вже й складні, якщо серйозно ставитися до підготовки. Уважно читайте питання й наведені відповіді, будьте відповідальними – й успіх гарантовано.