Печія проти кислотного рефлюксу. Розуміємо різницю.

Печія і кислотний рефлюкс часто використовуються як взаємозамінні терміни, але насправді вони описують різні явища. Хоча ці два стани пов'язані, важливо розуміти їхні відмінності, щоб правильно їх діагностувати та лікувати.

Печія і кислотний рефлюкс часто використовуються як взаємозамінні терміни, але насправді вони описують різні явища. Хоча ці два стани пов'язані, важливо розуміти їхні відмінності, щоб правильно їх діагностувати та лікувати.

Що таке печія?

Печія — симптом, а не самостійне захворювання. Це відчуття печіння або дискомфорту, яке часто відчувається в ділянці грудини. Зазвичай це відбувається, коли шлунковий сік, що містить кислоту, потрапляє в стравохід, викликаючи подразнення його слизової оболонки.

Симптоми печії включають:

  • проблеми з ковтанням;
  • відчуття кислоти в горлі;
  • неприємний смак у роті;
  • пекуче відчуття за грудиною (зазвичай, після прийому їжі);
  • посилення болю в лежачому положенні або під час нахилу. 

Також може виникнути нудота, відчуття важкості, відрижка. 

Що таке кислотний рефлюкс?

Кислотний рефлюкс - медичний стан, за якого шлунковий сік, включно з кислотою, регулярно потрапляє в стравохід. Це відбувається, коли нижній стравохідний сфінктер (клапан між шлунком і стравоходом) не закривається належним чином або розслабляється в невідповідний час. Його симптоми такі:

  • часта печія;
  • повернення їжі або кислоти в горло;
  • хронічний кашель;
  • хрипота, зміна голосу;
  • подразнення горла (також може бути відчуття грудки).

Ще, за кислотного рефлюксу спостерігається ерозія зубної емалі через кислоту. 

Відмінності між печією і кислотним рефлюксом

Печія зазвичай є епізодичною і пов'язана з певними тригерами, такими як їжа або стрес. Кислотний рефлюкс — більш постійний стан, який проявляється печію, але включає й інші симптоми. 

Печія часто контролюється за допомогою змін у дієті, способі життя та шляхом уникнення певних продуктів. Також, позбутися неприємного печіння і дискомфорту можна за допомогою спеціальних засобів.

Кислотний Рефлюкс потребує більш комплексного підходу, включно з медикаментозним лікуванням, наприклад, інгібіторами протонної помпи, змінами у способі життя і, в деяких випадках, хірургічним втручанням. Для усунення печії можна також прийняти Гіалеру, попередньо проконсультувавшись з лікарем. Добавка від печії створює гелевий бар'єр у шлунку, сприяє зменшенню запалення слизової, а також її відновленню. Більш детальну інформацію ви можете дізнатися на сайті.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: