Суботній рецепт: "відбивні" із гливи

Гливи (вешанки)у деяких любителів «тихого полювання» вважаються найсмачнішими і поживними, на відміну від інших видів осінніх грибів. Терміни збирання грибів варіюються з вересня по листопад. За своїм складом ці грибочки схожі з м'ясом, а білків в них міститься практично стільки, скільки в молочних продуктах. Крім того, страви з глив виходять відмінної якості. Вони настільки смачні і ароматні, що хочеться їх готувати знову і знову.

Гливи гарні і як самостійна закуска, і в якості добавки до різних страв. І маринуються швидко і легко.

Перед тим як приготувати гливи, потрібно відповісти на важливе питання: варити або не варити? Єдиної відповіді немає. У вешенках міститься хітин, який важко засвоюється організмом людини, для його усунення грибів потрібно термічна обробка при високій температурі (варіння, смаження, тушкування).

Гливи у клярі – і оригінальна закуска, і незвичне доповнення до пива

Гливи у клярі чимось навіть схожі на кільця кальмарів до пива. Зверху хрумкенький кляр, а всередині – соковита грибна м’якоть. Це швидше смачна закуска. Смакують гливи найкраще з «пилу-жару», але й після охолодження теж непогані.

Інгредієнти:

300 г глив,

олія для смаження,

сіль, перець мелений чорний.

Кляр:

3 яйця

2 ст. л. холодного молока,

1 ст. л. крижаної води,

3 ст. л крохмалю,

2 ст. л. борошна,

сіль, паприка.

Приготування:

Гливи відділити від ніжки. Ось так:

Посолити й поперчити.

Приготувати кляр: яйця з сіллю й спеціями збити вінчиком, влити молоко й воду, ще трохи збити й потихеньку всипати борошно й крохмаль.

Гливи занурювати у кляр й швидко відправляти на сковорідку з розігрітою олією. Обсмажувати грибочки на середньому вогні з обох боків.

Готові зарум'янені брусочки складати на паперовий рушник, щоб видалити зайвий жир.

Подавати з великою кількістю зелені, свіжими овочами.

Можна подати соєвий соус чи бальзамік.

рецепт ye.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: