Осінь має радувати так само, як і літо! Зараз як ніколи потрібно тримати гарний настрій незважаючи на погоду.
Осінь має радувати так само, як і літо! Зараз як ніколи потрібно тримати гарний настрій незважаючи на погоду.
Пропонуємо кілька смачних рецептів, які принесуть неабияке задоволення у приготуванні та у куштуванні.
Картопля з грибами, запечена в гарбузі
Інгредієнти:
- 3 великих картоплини;
- 400 г будь-яких грибів;
- великий гарбуз;
- 1 головка ріпчастої цибулі;
- рослинна олія;
- сіль, перець за смаком.
Приготування:
Картоплю з грибами наріжте і обсмажте на сковороді з цибулею і сіллю до напівготовності. З гарбуза акуратно зріжте верхівку (отвір повинен бути не дуже великим) і залиште її в якості кришки. Відокремте м’якоть і ретельно промийте гарбуз всередині і зовні.
Складіть обсмажену картоплю з грибами в гарбуз, закрийте «кришкою» і поставте у духовку. Випікайте близько 40 хвилин при 180 градусах, поки гарбуз не стане м’яким.
Французький цибульний суп
Інгрідієнти:
- 1 кг цибулі,
- 1 л бульйону (краще яловичого),
- 250 г картоплі,
- 3 ст.л. вершкового масла,
- 200 г твердого сиру,
- 300 г вершків,
- сік одного лимона або 75 мл білого сухого вина,
- черствий батон або багет,
- лавровий лист,
- чорний перець,
- тим’ян
Приготування:
Цибулю нарізати півкільцями і впродовж півгодини пасерувати на вершковому маслі у великій сковороді або сотейнику. До цибулі додати картоплю, нарізану кубиками, і залити бульйоном. Варити до готовності картоплі і додати сіль, перець. Отриману масу слід трохи остудити і подрібнити блендером. Після чого необхідно додати вершки, сік лимона (або вино) і спеції. В принципі, суп готовий, і подавати його слід з грінками з білого хліба. Але якщо ви хочете повної відповідності класиці, то приготований суп варто перелити в порційні горщики для запікання і рясно посипати тертим сиром. В такому випадку суп буде готовий до поїдання після запікання в духовці до золотистої скоринки сиру.
Курка в журавлиннному соусі
Інгрідієнти:
- 1 курка,
- 2 зубки часнику,
- паприка,
- зерна гірчиці,
- розмарин,
- петрушка,
- кріп,
- базилік,
- рослинна олія,
- сіль;
Для соусу:
- 200 г журавлини,
- 100 г цукру,
- 1 ст. л. крохмалю.
Приготування:
Курку необхідно промити і обсушити. У ступці розтерти трави з маслом, часником і гірчицею. Курку натерти сумішшю і сіллю – зсередини і зовні. Залишити маринуватися на дві години. Потім курку слід запекти в духовці при температурі 200 °С, впродовж 1-1,5 годин.
Для приготування соусу журавлину треба залити склянкою води і закип’ятити. Ягоди відкинути на друшляк, зберігши відвар, перетерти через сито. Однорідну суміш повернути в гарячий відвар, знову закип’ятити, всипати цукор, сіль і заздалегідь розведений крохмаль. Уже майже готовий соус треба згустити на маленькому вогні кілька хвилин, остудити і перелити в соусник. Готову курку можна прикрасити зеленню і подати з соусом.
Гарбузовий пиріг
Інгрідієнти:
- 250 г якісного печеного гарбуза,
- 50 г волоських горіхів,
- 3 склянки борошна,
- 50 г вершкового масла або маргарину,
- 50 г цукру,
- 0,5 ч. л. соди,
- 0,3 ч. л. лимонної кислоти,
- кориця,
- гвоздика
- фруктове повидло для начинки.
Приготування:
Печений гарбуз подрібнити блендером і з’єднати з борошном, подрібненими горіхами, маслом (маргарином), содою, лимонною кислотою, прянощами і цукром. ⅔ тіста розкачати в пласт, викласти його на змащене деко і викласти начинку з будь-якого фруктового повидла. З решти третини тіста необхідно скачати тонкі джгутики і розкласти їх у вигляді сітки поверх повидла. Щоб тісто не липло до рук, їх можна рясно змащувати соняшниковою олією. Випікати пиріг слід при температурі 200-220 С.
Клафуті зі слив
Інгрідієнти:
- 4 ст. л. борошна,
- 12 великих слив,
- 8 яєць,
- 300 мл вершків,
- 6 ч. л. цукрової пудри,
- 2 ч. л. вершкового масла,
- 2 ч. л. цукру
Приготування:
Сливи очистити від кісточок і нарізати часточками. Форму для випікання змастити вершковим маслом, укласти сливи і посипати їх цукром. Яйця слід збити з цукровою пудрою до пишності, додати вершки і продовжувати збивати. Всипати борошно, не припиняючи збивати. Тістом залити сливи і відправити пиріг у духовку, попередньо розігріту до 200 С. Час випікання – 20-25 хвилин.
Свинина з грибами в сметанному соусі
Інгредієнти:
- 500-600 г свинини;
- 250 г печериць (або інших грибів);
- 2 шт. ріпчастої цибулі;
- 1 морква;
- 200-250 г сметани;
- 1 ч. ложка приправи для м’яса (за бажанням);
- сіль, перець – за смаком;
- рослинна олія для смаження
Приготування:
Ретельно промиваємо шматок свинини і обсушуємо його. Це може бути окіст, як у нас, а також шия, корейка. Нарізаємо м’ясо невеликими шматками. Печериці нарізаємо вздовж на 4 частини, шаткуємо цибулю і моркву. На середньому вогні обсмажуємо цибулю 4-5 хвилин, ще 5-7 хвилин продовжуємо, додавши моркву. Додаємо гриби, обсмажуємо ще 8-10 хвилин. На сковороді поруч обсмажуємо на сильному вогні м’ясо (3-4 хвилини). Перекладаємо м’ясо до овочів, заправляємо спеціями, заливаємо сметаною. Після закипання – тушкуємо ще 10-15 хвилин.
Фаршировані баклажани по-турецьки
Інгрідієнти:
- 3 баклажана,
- 250 г м’ясного фаршу,
- 1 цибулина,
- 2 зубчики часнику,
- 3 помідори,
- 2 гострих зелених перці,
- 1/2 червоного болгарського перцю,
- 2 ст. л. томатної пасти,
- 1 пучок петрушки,
- сіль і мелений перець за смаком,
- рослинне і вершкове масло для смаження.
Приготування:
Помий баклажани і очисти смужками. Зрізай шкірку, чергуючи очищені і неочищені смуги. У «животику» кожного баклажана зроби надріз глибиною приблизно 2 сантиметри. Залий баклажани підсоленою водою і залиш на 30 хвилин. Потім промий і обсуши. Обсмаж баклажани з усіх боків на олії до золотистого кольору. Можна зробити це на сковороді, а можна – в духовці. Як кому подобається.
Виклади овочі на паперові серветки, щоб стік зайвий жир. Дрібно наріж цибулю і обсмаж її на вершковому маслі до прозорості. Додай до цибулі фарш, перемішати і тушити 3-4 хвилини. Потім додай столову ложку томатної пасти, перемішати і продовжуй тушити ще хвилину. Очисти від шкірки і подрібни в пюре помідори. Натри на дрібній тертці часник, гострий перець наріж тонкими кільцями, червоний – кубиками.
Додай помідори, часник і перець в фарш, перемішай і готуй все разом 10 хвилин. Посолити і поперчити, в самому кінці додай дрібно нарізану петрушку. Розкрий баклажани по надрізам і наповни підготовленою начинкою. Переклади їх в посудину для запікання.
Зверху прикрась шматочками гострого перцю і кружальцями помідорів. Томатну пасту перемішай з 2 склянками води, посоли, поперчи і залий отриманою сумішшю баклажани.
Грибна юшка з білих сушених грибів
Інгредієнти:
- 150 г сушених білих грибів;
- 1 цибулина;
- 1 морква;
- сіль, перець – за смаком;
- зелена цибуля;
- 100 г локшини
Приготування:
Гриби залити холодною водою – 3 л . Залишити на годину настоюватися. Гриби відцідити. Рідину зберегти.
У каструлі розігріти рослинну олію. Додати подрібнену цибулю і моркву, перемішати та пасерувати на середньому вогні 10 хвилин, час від часу помішуючи. Додати подрібнені гриби та тушити ще 30 хв. Додати сіль та перець. Гриби не люблять інших спецій, які перебивають або поглинають їх неповторний аромат.
Рідину після замочування грибів довести до кипіння, додати туди овочі з грибами, зменшити вогонь і варити на повільному вогні 30 хв. Вимкнути вогонь, додати зелену цибулю і накрити кришкою. Залишити на 10 хвилин, настоюватись. В окремій каструлі, у великій кількості киплячої води відварити макарони до готовності.
Подавати грибну юшку гарячою, з невеликою кількістю макаронів або локшини, зі свіжою порцією зелені.
Гарбузовий суп із солодким перцем
Інгредієнти:
- Гарбуз – 1 шт.
- Рис – 2/3 скл.
- Цибуля ріпчаста – 1 шт.
- Червоний солодкий перець – 2 шт.
- Масло вершкове – 1 ст.л.
- Вершки – 1,5 скл.
- Вода – 1 скл.
- Сіль, перець за смаком
Приготування:
Очистіть гарбуз від шкірки і насіння, наріжте кубиками. Почистіть і дрібно поріжте цибулю, обсмажте на олії. Додайте 2/3 гарбуза і тушкуйте з додаванням води 20 хвилин. Подрібніть отриману суміш в блендері. До пюре додайте рис, нарізаний дрібними шматочками перець, залишки гарбуза, сіль, 2/3 склянки води. Варіть до готовності рису.
В кінці влийте вершки і варіть ще 3-5 хвилин. Перед подачею підсмажте грінки і посипте суп зеленню.
Рататуй
Інгредієнти:
- 1 кг стиглих, м’ясистих помідорів
- 1 середній баклажан
- 1 середній кабачок
- 3 шт. солодкого перцю
- 1 велика головка ріпчастої цибулі
- 3 зубчики часнику
- 70 мл оливкової олії
- 2,5 ч. л. солі
- прованські трави
Приготування:
Вимиті і обсушені перці запікайте в розігрітій духовці при 200 °С протягом 40 хвилин. Половину помідорів обмийте холодною водою, облийте окропом і зніміть шкірку. М’якоть поріжте акуратними кубиками. Головку цибулі очистіть від лушпиння і злегка обсмажте (буквально 2-3 хвилини) у невеликій кількості (приблизно 1 ст. л.) оливкової олії. Цибуля не повинна добре просмажиться – вона має ввібрати в себе трохи олії, але залишитися твердою. Смажити до золотистої скоринки або до м’якості не потрібно. Як тільки цибуля досягне потрібної кондиції, додайте до її порізані кубиками томати. На середньому вогні залиште овочі томитися хвилин 10. Не закривайте їх кришкою і не перемішуйте.
Вийміть з духовки запечені перці, відразу покладіть в прозорий пакет, щільно закріпіть кінці і залиште остуджуватися. Як тільки овочі охолонуть, очистіть їх від шкірки, видаліть насіння і плодоніжку. Все інше поріжте кубиками і додайте до овочів. Продовжуйте тушити суміш ще 5 хвилин. Далі вогонь вимкніть, овочеву масу посоліть і приправте спеціями та ароматними травами. Додайте всі, за винятком часнику. Отримана суміш буде соусом до основної страви.
Баклажани, кабачки і залишки томатів поріжте кружечками середньої товщини. Баклажани покладіть в окрему ємність і посоліть (близько 1 ч. л. солі), потримайте їх так 15-20 хвилин, щоб позбутися від специфічної для цього овоча гіркоти. Змішайте оливкову олію, 0,5 ч. л. солі з подрібненим часником.
В глибокий посуд для запікання вилийте соус, зверху розкладіть овочі, чергуючи їх один з одним, і покропіть оливковою олією з часником. Можна приправити невеликою кількістю спецій. Посуд для запікання з овочами щільно оберніть фольгою і відправте в духовку на 1,5-2 години (при температурі 180ºС).
За 20 хвилин до кінця термообробки зніміть фольгу. До столу рататуй подавайте в гарячому вигляді.