Секрети прибирання, про які ви може і не здогадувалися

Прибирання – необхідний, але дуже трудомісткий і часом тривалий процес, який до вподоби далеко не всім. Пропонуємо вам кілька хитрощів, щоб спростити впорядкування помешкання і звільнити трохи часу для приємніших занять.

Прибирання – необхідний, але дуже трудомісткий і часом тривалий процес, який до вподоби далеко не всім. Пропонуємо вам кілька хитрощів, щоб спростити впорядкування помешкання і звільнити трохи часу для приємніших занять.

1. Усуваємо наліт на раковині

Якщо на металевій кухонній раковині та/або крані постійно утворюються білий наліт від жорсткої води – рясно змочіть чисту суху ганчірку в звичайному харчовому оцті і зробіть з неї компрес: оберніть ганчіркою місця з плямами і залиште на годину. Потім приберіть тканину і ретельно змийте оцет за допомогою щітки або твердої губки та теплої води. Після цього на поверхні раковини та крана не залишиться і сліду від білих плям.

До речі, допоможе розчин оцту та від мильних плям у душовій кабіні – змішайте його із засобом для миття посуду (1:1), нанесіть на губку та протріть забруднені місця.

2. Відбілюємо одяг

Звичайна харчова сода може зіграти роль відбілювача і засобу для виведення плям. Просто додайте чашку соди до прального порошку і ваші світлі постільна білизна та одяг стануть ще яскравішими та чистішими.

3. Видаляємо жирні плями з килима

Щоб видалити жирні плями з килима або будь-яких інших тканинних поверхонь, змішайте чотири частини медичного спирту з однією частиною солі та утріть суміш у пляму. Дайте висохнути, а потім заберіть залишки солі пилососом.

4. Очищаємо текстиль від пилу та шерсті

Від пилу, шерсті домашніх тварин і дрібних крихт, що в’їлися в домашній текстиль (чи оббивку дивана, тканинний абажур або килим) допоможе простий скотч. Приклейте його до поверхонь, що потребують чистки, на кілька секунд і швидко видаліть – клейка стрічка збере всі забруднення.

5. Збираємо розбите скло

Якщо ви розбили тарілку або келих – не намагайтеся зібрати дрібні уламки віником або пилососом. Перший допоможе тільки з великим склом, а другий ризикує зламатися після такого прибирання. Краще скористайтеся старим народним засобом: візьміть шматочок житнього хліба та притисніть його до ділянки, на якій залишилися уламки. Хліб збере всі найменші гострі частинки.

6. Позбавляємося побутових плям

Різні типи плям потребують різного підходу. Ось кілька народних методів видалення найпоширеніших побутових забруднень.

Сік: промокніть пляму від соку рідиною для миття посуду, розчиненої у теплій воді (одна чайна ложка засобу на одну чашку води). Коли пляма зменшиться, прополощіть і висушіть поверхню.

Губна помада: тут допоможе рідина для зняття лаку на основі ацетону. Протріть нею пляму, потім змочіть її тим самим розчином засобу для миття посуду, а в кінці сполосніть водою.

Вино: у легких випадках (особливо якщо пляма свіжа) допоможе проста тепла вода. Якщо ж вино не змивається – пройдіться по плямі тривідсотковим перекисом водню.

7. Чистимо мікрохвильову піч

Помістіть рівну кількість води та оцту, а також будь-який невеликий дерев’яний предмет (наприклад, зубочистку) в миску, придатну для використання в мікрохвильовій печі. Встановіть максимальну потужність мікрохвильової печі і поставте розчин всередину на 5-10 хвилин. Потім витягніть миску, зачекайте ще кілька хвилин і протріть внутрішню частину печі губкою або паперовим рушником. Ви здивуєтеся, як швидко і просто вдасться позбавитися всіх забруднення.

zatyshok.net.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: