З настанням осінньо-зимовго періоду починається дощова погода або ж мокрий сніг і виникає питання: як захистити взуття від вологи? До вашої уваги -домашні засоби, за допомогою яких можна запобігти промоканню взуття
З настанням осінньо-зимовго періоду починається дощова погода або ж мокрий сніг і виникає питання: як захистити взуття від вологи? До вашої уваги -домашні засоби, за допомогою яких можна запобігти промоканню взуття
Спочатку з'ясуємо, чому взуття промокає.
Причини промокання взуття різні:
- Відклеєна, пошкоджена підошва взуття.
- Неякісне з'єднання підошви з черевиком або чоботом.
- Виріб поганої якості. Сюди входить неякісний матеріал та порушення у процесі виробництва взуття.
- Контакт взуття із хімічними реагентами.
- Посипання вулиць хімічними препаратами проти ожеледиці.
- Виріб не оброблений спеціальними речовинами, які роблять взуття непромокальним.
- Виріб зі штучної шкіри, синтетичного матеріалу. Такі матеріали не витримують сильних морозів, тріскаються і втрачають вологостійкість.
Чим обробити взуття від промокання в домашніх умовах
Взуття для оброблення потрібно приготувати — ретельно очистити і просушити. Перш ніж обробити взуття, щоб не промокало, проведіть тест на невеликій ділянці черевика або чобота в районі шва.
Для захисту ваших чобітків/черевиків від дощів і вологи можна використати наступні засоби:
- Медичний вазелін має чудові характеристики з відштовхування води. Щоб обробити взуття, треба змастити вазеліном всю поверхню взуття та особливо ретельно — всі стики і шви.
- Суміш із баранячого сала, лляної олії та скипидару. Бараняче сало попередньо розтопити. Олію та сало взяти в рівних пропорціях, а скипидару — 1/5 частину від обсягу олії та сала. Змішати всі компоненти та наносити теплу суміш на чоботи.
- Чудовий водовідштовхувальний крем виходить із воску, який можна замінити парафіном з лляною олією. Віск спочатку треба розтопити та змішати з олією в пропорції 3:1. У теплий віск додати лляну олію та втерти суміш у чоботи чи черевики.
- Для взуття з грубої шкіри підійде рицинова олія. Після втирання олії в шкіру обов'язково відполірувати взуття. Для посилення водовідштовхувальних властивостей до рицинової олії можна додати будь-який жир тваринного походження.
- Будь-який жир водоплавних птахів як, наприклад, гусячий, має найкращі водовідштовхувальні властивості.
- Чудовий засіб, як зробити непромокальне взуття своїми руками — це бджолиний віск. Для водовідштовхувального крему додати до 20 г бджолиного воску 10 г скипидару та 50 г подрібненої каніфолі.
- Ще одна суміш складається з 20 грамів гліцерину, 40 грамів рідкого риб'ячого жиру, 30 грамів скипидару і 10 грамів бджолиного воску. Щоб приготувати цей крем, треба послідовно змішати риб'ячий жир, скипидар і бджолиний віск. Розтопити ці компоненти на повільному вогні та потім додати гліцерин. Наносити крем на взуття потрібно у теплому вигляді.
- Найпростіший спосіб — це обробити взуття парафіном. Взяти парафін — розтопити будь-яку некольорову свічку, яка є у вашому домі. У теплому стані розподілити парафін по всій поверхні. За допомогою фену нагріти оброблений воском чобіт або черевик. Розплавлений віск заповнить собою маленькі отвори та невидимі пори, які якраз і стають причиною потрапляння води у виріб.
Більшість варіантів підходять для шкіри та виробів зі шкірозамінника. Для замші та нубуку ці засоби використовувати не рекомендується.