Як і чим краще прати дитячі речі: корисні замітки для матусь

Найголовніше, що повинна розуміти кожна мама – це забезпечення повної безпеки дитини. Така логіка доречна не тільки в контексті ігор або харчування, але і прання одягу.

Чи потрібно прати нові дитячі речі

Незалежно від того, де ви купили дитині одяг, його важливо продезінфікувати. Як мінімум, тому що річ проходила різні стадії – лежала на складі, була в руках якихось людей, довго висіла на плічках торгового залу. Такий вплив навколишнього середовища згубний для шкіри дитини, саме тому навіть нові речі обов’язково потрібно прати.

Якщо мова йде про одяг, придбаний у “секонді”, то тут навіть сперечатися нема про що – тільки розібратися, як прати дитячі речі з секонд хенду. Найбезпечніший рецепт такий:

  • нагріти 5 л води;
  • розчинити в ній 2 ст. л кухонної солі;
  • додати 100 мл оцту;
  • замочити речі на 30-60 хвилин;
  • прополоскати під проточною водою і висушити.

Якщо вам здається, що цього недостатньо, можете додатково виварити одяг малюка в каструлі – таким методом користувалися ще наші бабусі.

Чому не можна прати дитячі речі з дорослими

Не всі матусі змогли визначитися, чи потрібно прати дитячі речі окремо, але ми підкажемо – вся справа в різниці імунітету. Організм дорослої людини виділяє більше поту, шкірного жиру та інших елементів дерми, ніж дитячий, тому педіатри рекомендують прати речі малюків окремо. Навіть постільну білизну – і ту не можна змішувати.

До того ж, для прання дитячого одягу завжди потрібно використовувати щадні миючі засоби або взагалі обходитися народними рецептами, а ось для дорослих таких рекомендацій немає – організм (якщо не алергік) винесе будь-який порошок.

Як прати дитячі речі господарським милом і чи можна так робити

З огляду на той факт, що за часів молодості наших бабусь не було такого достатку порошків, кожна з господинь відмінно знала, як правильно прати дитячі речі так, щоб дитина не пізнала проблем. Допомагало в цьому процесі звичайне господарське мило – без барвників, без ароматизаторів, без добавок. Натуральний склад гарантує безпеку, а це найголовніше для малюка. За допомогою мила вийде і від точкових плям позбутися, і випрати речі повністю.

Як і при якій температурі прати дитячі речі руками

Будь-який одяг дитини, який не вимагає серйозних заходів дезінфекції, можна очистити вручну. Чим прати дитячі речі в такому випадку, кожна мама вирішує сама, але загальні рекомендації варто враховувати:

  • використовувати нітрилові рукавички;
  • температура води – 70 градусів;
  • 1 ст. л господарського мила на 5 л води або дитячий порошок в пропорції, зазначеній виробником;
  • замочувати на 15 хвилин, потім прати руками.

Додаткова порада – воду при обполіскуванні речей потрібно міняти тричі, щоразу наливаючи більш прохолодну. Також обов’язково перевіряти, щоб вона не була мильною, інакше шматочки мила або порошку залишаться в тканинах.

Можна прати дитячі речі пральній машині чи ні

Наявність СМА в будинку сильно спрощує процес прання, але турботлива і відповідальна господиня зобов’язана розуміти, як прати дитячі речі в машинці, щоб для дитини це було безпечно. По-перше, не можна очищати в тому ж барабані килимові доріжки, взуття та інші дуже брудні предмети. По-друге, класти в машинку тільки дитячі речі – окремо від дорослих.

Кілька правил про те, на якій температурі прати дитячі речі і як:

  • речі з бавовни світлих відтінків – температура до 90 градусів;
  • весь інший одяг – 60-70 градусів;
  • включати подвійне полоскання;
  • не використовувати кондиціонер;
  • купувати тільки гіпоалергенні порошки.

Відбілювати дитячі речі можна, а іноді і потрібно, але для таких цілей вибирайте засоби, в складі яких немає хлору, інакше ризикуєте зіткнутися з сверблячкою і висипом у дитини.

У попередньому матеріалі відомий лікар розповів, чим прати дитячі речі – Комаровський дав кілька порад.



Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: