Час змінюватись настав: п'ять звичок, які посилюють вашу тривогу

Тривога далеко не завжди пов’язана з реальною небезпекою, наприклад, вона може виникнути коли ви виступаєте перед аудиторією, їдете на важливу співбесіду, або навіть коли у вас забруднилась ваша улюблена сорочка, ці речі не несуть загрозу для вашого життя, але відчуття неспокою може завдати багато клопоту. В такі моменти багато речей, які ми намагаємося зробити неефективні і можуть спровокувати лише погіршення стану. Отож розгляньмо, що викликає приступи тривоги, і як з нею боротись.

Перфекціонізм
Прагнення до ідеалу та постійна потреба в схваленні можуть стати причиною тривоги. Якщо ви завжди намагаєтеся робити все бездоганно і переймаєтесь дрібницями, це може викликати постійну тривогу через страх невдачі.

Згідно з дослідженням, у якому взяли участь студенти з Туреччини, занепокоєння помилками, особисті стандарти, батьківські очікування, батьківська критика, сумніви щодо дій та організації значною мірою призводять до тривоги.

Спробуйте прийняти факт, що ніхто не є ідеальним. Навчіться розрізняти важливе від неважливого та навчитесь просувати справи вперед, не шукайте ідеального результату.

Постійне порівняння з іншими
Порівняння себе з іншими людьми може викликати почуття низької самооцінки та тривоги. Відчуття недостатність та постійне прагнення бути кращим можуть призвести до тривоги.

Дослідницька група в Каліфорнійському університеті в Берклі, виявила, що люди, які мали низький соціальний статус, групах однолітків або на робочих місцях, більше страждають від депресії, хронічної тривоги та навіть серцево-судинних захворювань.

Зосередьтеся на своєму власному розвитку та досягненнях. Пам’ятайте, що кожна людина має свій власний шлях та темп розвитку.

Страх перед майбутнім
Занадто багато переживань щодо того, що може статися у майбутньому, може викликати тривогу, тривожні думки про негативні події можуть створювати страх перед майбутнім.

Спробуйте жити в моменті й концентруйтеся на тому, що зараз відбувається, розробіть план для майбутнього, але не переживайте через нього заздалегідь.

Але надмірні думки про майбутнє можуть бути ознакою антиципаційної тривоги — страху перед непередбачуваними подіями у майбутньому, що іноді є симптомом тривожних розладів. Якщо тривогу не лікувати, вона може спричинити проблеми зі сном, головний біль, хронічний біль і депресію.

Відкладання рішень
Відкладання важливих рішень може створювати почуття невизначеності і тривоги.

Крім того, занепокоєння є не лише потенційною причиною прокрастинації, але й потенційним її наслідком, тобто прокрастинація може змусити людей відчувати тривогу або посилити наявну тривогу.

Навчіться приймати рішення швидше, віддайте перевагу дії, навіть якщо це означає прийняття неідеального рішення.

Перенавантаження роботою, навчанням, соціальними обов’язками та іншими активностями може призвести до тривоги через відчуття стресу та надмірного навантаження.

Спробуйте знаходити баланс між роботою та відпочинком. Регулярно виділяйте час для релаксації та самостійного часу.

Негативне мислення
Постійна негативні думки та критика себе можуть підвищувати тривогу. Якщо ви постійно говорите собі, що ви не впораєтеся або що є недостатніми, це може провокувати тривожні думки.

Дослідження виявили, що негативні, самокритичні моделі мислення можуть бути шкідливими для нашого добробуту та можуть сприяти депресії та тривожності.

Спробуйте замінити негативні думки на позитивні та співчутливі, навчіться розуміти та приймати себе такими, які ви є. Практика вдячності є потужною, тому що замість того, щоб зосереджуватися на тому, чого вам не вистачає, вона допомагає вам зосередитися на тому, скільки ви вже маєте.


Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: