Як позбутися чорної плісняви на пластикових вікнах: причини та рішення

Чорна пліснява на пластикових вікнах – це не тільки неприємний вигляд, але й небезпека для здоров’я.

Цвіль – це грибок, який виділяє токсини, що викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, головний біль та інші проблеми.

Тому необхідно боротися з пліснявою якнайшвидше та ефективніше.

Подробиці

Розглянемо причини появи плісняви на вікнах та способи її усунення.

Причини появи плісняви на вікнах

Висока вологість та низька вентиляція – основні фактори, що сприяють появі плісняви на вікнах. Цвіль облюбовує темні, теплі та вологі куточки.

Взимку на склі часто накопичується конденсат, а ви не часто провітрюєте кімнату. Також пліснява може проникати через щілини у віконних швах.

Як позбутися плісняви на вікнах

Щоб позбутися плісняви на вікнах, можна використовувати як спеціальні, так і народні засоби. У будь-якому випадку спочатку потрібно захистити себе гумовими рукавичками та маскою і не допускати до кімнати дітей та тварин.

Спеціальні засоби від плісняви – це побутові фунгіциди, які можна знайти у магазинах господарських чи будівельних товарів. Вони містять хімічні речовини, які знищують грибок та запобігають його повторній появі. Приклади таких засобів: «Антицвіль», «Саніта-Антицвіль», «Дезавір-Форте» та інші. Для обробки потрібно змочити ганчірку або губку у засобі та протерти нею поверхню вікна з пліснявою. Потім потрібно витерти вікно сухою ганчіркою або паперовими рушниками.

Народні рецепти для видалення цвілі – це більш безпечні та доступні способи, які можна використовувати при невеликому ураженні вікна цвіллю. Вони засновані на використанні природних антисептиків, таких як оцет, перекис водню, олія чайного дерева та інші.

Приклади рецептів:

Перекис водню: використовуйте 3% розчин перекису водню без розведення водою. Змочіть ганчірку або губку в перекисі та протріть нею вікно з пліснявою. Потім протріть вікно сухою ганчіркою або паперовими рушниками.

Олія чайного дерева: потрібно розчинити 1 чайну ложку олії чайного дерева у склянці води. Обприскати розчином вікно з пліснявою та залишити на 15-20 хвилин. Потім протерти вікно сухою ганчіркою або паперовими рушниками.

Після видалення плісняви з вікна потрібно провітрити приміщення та усунути причини її появи. Для цього потрібне наступне.

  • Регулярно провітрювати кімнату, особливо взимку, коли на вікнах утворюється конденсат.
  • Встановити вентиляційні клапани або мікропровітрювання на вікнах для забезпечення постійного надходження свіжого повітря.
  • Контролювати рівень вологості у приміщенні за допомогою гігрометра або електронного зволожувача/осушувача повітря.
  • Перевірити якість монтажу та герметизації віконних швів та за необхідності звернутися до фахівців для усунення недоліків.

Дотримуючись цих простих правил, ви зможете позбутися чорної цвілі на пластикових вікнах і зберегти своє здоров’я та комфорт.


Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: