П'ять ознак того, що вам потрібні окуляри для читання

Навіть якщо ви ніколи не скаржилися на зір, можливо, прийшов час купувати окуляри.

Навіть якщо все життя у вас був ідеальний зір, після 50 років вам можуть знадобитися окуляри для читання. Як не дивно, естрогени, які підтримують багато систем жіночого організму, допомагають нашому зору, і коли ми проходимо через менопаузу, страждають в тому числі і наші очі. Якщо ви ніколи не носили окуляри, а на прийомі у офтальмолога впевнено читали самі дрібні рядки таблиці, швидше за все, ви не відразу впізнаєте ознаки того, що тепер вам потрібні окуляри. Між тим, чим раніше ви підберете помічників для своїх очей, тим менше постраждає зір. Ми підібрали список ранніх ознак вікової далекозорості — не пропустіть їх!

Робота за комп’ютером наганяє на вас сон

Звичайно, можливо причина в монотонності виконуваних дій. Або в тому, що ви просто не виспалися вночі. Або ще в чомусь. Але якщо робота за комп’ютером регулярно діє на вас, як гарне снодійне, саме час звернутися до офтальмолога. Справа в тому, що при роботі з комп’ютером м’язи наших очей відчувають дуже сильне навантаження (і тому важливо давати їм відпочивати хоча б щогодини і робити невелику гімнастику), а якщо зір починає падати, цим м’язам доводиться виконувати ще більше роботи. У підсумку вони перевтомлюються, і мозок посилає вам сигнал: пора відпочити.

Щоб читати, вам потрібне все більш яскраве світло

Лампочка у вашому звичному бра здається тьмяною? З кожним разом ви купуєте все більш і більш яскраву? Якщо вам постійно здається, що світ як-то тьмяне, незалежно від того, де ви знаходитеся і скільки свічок у вашій люстрі, швидше за все, вам потрібні окуляри. Втім, не лякайтеся, це абсолютно нормально: в середньому, людині 60 років, щоб щось розглянути або прочитати, потрібно втричі більше світла, ніж 20-річному.

Ви тримаєте книгу все далі від очей

Сама безпомилкова ознака: щоб прочитати написане, вам доводиться відносити текст якнайдалі. Просте правило: якщо текст, що знаходиться на відстані 35 см від обличчя, здається вам розмитим, вам точно потрібні окуляри.

У вас часті головні болі

Головний біль, яка «ховається» прямо за вашими очима, може говорити про розвивається астигматизм, а також про далекозорості. Хороша новина: правильно підібрані окуляри можуть позбавити вас від неприємних відчуттів. Зверніться до лікаря, не тягніть.

Ви бачите ореоли світла навколо предметів

При далекозорості очі не можуть правильно сфокусувати світло на сітківці, через що він сприймається розсіяним або розмитим. В результаті ми можемо бачити яскраві кола навколо джерел світла: лампочок, світильників, автомобільних фар. Якщо це ваш випадок, зверніться до лікаря: по‑перше, такі симптоми можуть вказувати на розвивається далекозорість, а, по‑друге, попереджати про початок катаракті.


Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: