Досить складно уявити день без смартфона, адже в ньому, здається, є все необхідне для сучасної людини: будильник, нотатки, безліч важливих контактів, розваги та інше. Проте будь-яка техніка, навіть найякісніша, зношується. Зокрема, із часом ви можете помітити, що вигорів екран смартфона. Це досить поширена проблема, проте ситуація не безнадійна.
Досить складно уявити день без смартфона, адже в ньому, здається, є все необхідне для сучасної людини: будильник, нотатки, безліч важливих контактів, розваги та інше.
Пише vctr.media
Проте будь-яка техніка, навіть найякісніша, зношується. Зокрема, із часом ви можете помітити, що вигорів екран смартфона. Це досить поширена проблема, проте ситуація не безнадійна.
Чому відбувається вигорання екрана
У дисплеях типу OLED і AMOLED світло випромінює кожен піксель окремо. Через це тривале відображення статичних зображень може призводити до вигорання пікселів на екрані. Це пов’язано з їхньою особливістю роботи: під час тривалого навантаження пікселів яскравість поступово знижується, що залишає «відбитки» у вигляді годинника, іконок або інших зображень.
До вигорання дисплея також сприяє висока яскравість екрана, яка пришвидшує знос пікселів. Іншою причиною є часте і тривале використання пристрою: чим довше екран залишається активним без змін, тим вища ймовірність виникнення проблеми.
Як виглядає вигорання екрану
Ось кілька практичних порад, як уникнути цього ефекту.
Регулювання яскравості екрану
Ретельно стежте за налаштуваннями дисплея. Зокрема, аби не виникло запитання що робити, якщо вигорів екран, виконайте такі кроки:
- Увімкніть автоматичне регулювання яскравості. Смартфон сам пристосовуватиметься до умов освітлення, що допоможе знизити навантаження на пікселі.
- Уникайте максимальної яскравості. Якщо немає гострої потреби, краще не досягати високих показників, це запобігає появі «привидів» на дисплеї.
- Використовуйте фільтри для усунення впливу синього світла. Це не лише знижує навантаження на зір, але і зменшує вірогідність швидкого зношування екрана.
Регулювання яскравості смартфона займає не більш ніж пару хвилин. У цьому також допоможе активація вбудованих функцій. Наприклад, Night Shift та True Tone для техніки Apple. На пристроях на ОС Android ви зможете встановити застосунки OLED Saver чи Blue Light Filter. Їх можна знайти в Play Market.
Оптимізація налаштувань дисплея
У меню телефона є ще одна корисна функція, яка допоможе запобігти вигоранню — темна тема. У сучасних смартфонах її можна ввімкнути на постійній основі. Деякі пристрої перемикаються зі світлої на темну тему залежно від часу доби. Ви можете вибрати зручний для себе формат. Темна тема зменшує навантаження на екран. Це особливо актуально для дисплеїв типу OLED, адже тут чорні пікселі фактично вимкнені.
Також установіть обмеження на час роботи функції Always On Display або зовсім приберіть її. Хоча опція є зручною для користувачів, проте створює навантаження на пікселі та здатне призвести до їхнього вигорання. Ви також можете впровадити додаткові заходи, як-от:
- Заміна заставок на робочому столі. Це варто робити регулярно — раз на декілька тижнів. Ви можете встановити автоматично змінювані шпалери. Це запобігає нерівномірному зношуванню пікселів.
- Зміна розташування іконок. Уникайте статичного розміщення елементів, періодично переміщаючи віджети на робочому столі та в меню.
Проте що робити, якщо вигорів екран телефона й на дисплеї вже помітні сліди іконок чи годинника, — розв’язати проблему здатне яскраве динамічне відео. Це ролик зі швидкою зміною кольорів. Він оживить вигорілі пікселі. Також варто спробувати протилежний алгоритм дій — повністю вимкнути смартфон на деякий час. Так ви дасте пікселям трохи відпочити, після чого вони можуть почати працювати як потрібно. Проте ці способи ефективні за незначного вигорання. Якщо проблема не зникає, краще звернутися в сервісний центр. Часом розв’язати її допомагає лише заміна дисплея.
Використання захисних аксесуарів
Плівка або скло не тільки запобігають пошкодженню екрана, але й можуть подовжити йому життя. Зокрема, варто вибрати захисний аксесуар з антивідблисковим покриттям, яке розсіює світло та знижує його відбиття. Завдяки їм вам не доведеться надто часто використовувати максимальну яскравість дисплея. Що своєю чергою зменшить навантаження на пікселі та можливість вигорання.
Крім того, деякі плівки допомагають знизити випромінювання синього світла. Це теж запобігає передчасному зношуванню дисплея. Ви також можете придбати чохол — він захистить чутливі ділянки смартфона під час падіння.
Правильний догляд за екраном
Техніка служитиме довше, якщо до неї ставитися дбайливо. Невіддільною частиною догляду є регулярне очищення екрана спеціальними серветками. Вони допоможуть прибрати пил і бруд, які здатні призвести до мікропошкоджень дисплея. Для очищення підійдуть серветки з м’яких матеріалів. Також варто уникати фізичного тиску на екран. Не носіть смартфон у тісних кишенях чи сумках без захисного чохла. Це може призвести до пошкодження дисплея та некоректної роботи пікселів.
Не варто залишати пристрій під прямими сонячними променями, особливо в спеку, — це теж подовжить життя пікселям. Коли не користуєтеся смартфоном, вимикайте екран. Попіклуйтесь і про встановлення часу блокування. Дисплей автоматично погасне, коли ним не користуються, що збільшить термін служби пікселів. Прості лайфхаки допоможуть уберегти екран смартфона від вигорання. І ви зможете довше користуватися улюбленою моделлю.
Раніше ми писали: 8 речей, які зламають пральну машину одним махом