«Ніжинська поштова станція» – в десятці незвичних музеїв країни

Це унікальний для України музейний заклад, присвячений розвиткові поштової справи, як місцевої, так і на території країни в цілому у XVII – на початку XX століть

Це унікальний для України музейний заклад, присвячений розвиткові поштової справи, як місцевої, так і на території країни в цілому у XVII – на початку XX століть


Це унікальний для України музейний заклад, присвячений розвиткові поштової справи, як місцевої, так і на території країни в цілому у XVII – на початку XX століть. Одна з оригінальних численних атракцій Ніжина, що незмінно популярна серед туристів, які відвідують місто.

Через Ніжинську поштову станцію свого часу пролягали шляхи видатних людей. Тут зупинялися на перепочинок Михайло Ломоносов, Олександр Пушкін, Олександр Грибоєдов, Тарас Шевченко, Володимир Даль, Євген Гребінка та інші.

У XVII-XVIII століттях Ніжин був одним з найбільших торговельних міст Лівобережної України, через нього пролягали головні поштові тракти на Київ, Москву, Санкт-Петербург, Ригу, Полтаву, до Криму.

У 1992 році уродженець Ніжина, краєзнавець і меценат Олександр Лазаренко передав рідному місту унікальну колекцію предметів дорожнього побуту й документів з історії вітчизняних доріг та кінної пошти XVIII-XIX століть, яку збирав протягом усього життя.

На її основі був створений музей «Ніжинська поштова станція», який відкрився у 1993 році, й відтоді є одним з найцікавіших екскурсійних об’єктів Ніжина.Також до десятки незвичайних музеїв нашої країни за версією Івано-Франківського сайту firtka.if.ua увійшли:

– музей гуцульської магії – Ворохта, Івано-Франківська обл.;
– музей Українського весілля – Великі Будища, Полтавська обл.;
– музей сексу та сексуальних культур світу – Харків;
– музей звуку – Одеса;
– Victoria Museum – Музей костюму та стилю – Київ;
– музей вторсировини – Вінниця;
– приватний військовий музей – Черкаси;
– Пархомівський історико-художній музей – Пархомівці, Харківська обл.;
– музей нафтопромислів – Пнів, Івано-Франківська обл.

Сніжана БОЖОК, фото автора та з відкритих джерел
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: