Спіймали золотого карася - платіть штраф 340 гривень

Природним аборигеном наших водойм, якого лишилось дуже мало, є карась золотий або карась звичайний

Природним аборигеном наших водойм, якого лишилось дуже мало, є карась золотий або карась звичайний

Природним аборигеном наших водойм, якого лишилось дуже мало, є карась золотий або карась звичайний (Carassius carassius). Цей вид внесено до Списку рідкісних риб Європи та до Червоної книги МСОП (Міжнародної спілки охорони природи видів, яким загрожує зникнення/IUCN Red List of Threatened Species). 
 
Як відрізнити червонокнижного золотого карася від сріблястого? Карась золотий має круглішу форму тіла, бронзово-золотисте забарвлення, хвостовий плавець менш виїмчастий, ніж у сріблястого. Черевні та грудні плавці злегка червонуваті, а у сріблястого жовтуваті або сірі. Луска в золотого карася гладенька, у сріблястого більш шорстка. 
 
Мешкає карась золотий у заплавних водоймах, озерах, ставках зі стоячою або слабкопроточною водою та замуленим дном, що густо заросли водяною рослинністю. Витривалий до кисневого режиму. Під час промерзання водойм і літнього висихання озер перебуває в мулі на глибині понад 0,5 м. Нереститься у травні-липні. Досягає статевої зрілості у віці 2-3 років, плодючість становить майже 115 тисяч ікринок. Живиться здебільшого бентосними організмами, також зоопланктоном.
 
Від початку року Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано чотири випадки незаконного вилову золотого карася. 
 
Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що, відповідно до п.3.14 та п.4.10 Правил любительського і спортивного рибальства, забороняється лов риби та інших водних живих ресурсів, занесених до Червоної книги України. 
 
За порушення заборони відповідно ст. 90 КупАП передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 340 грн до 510 грн. 
 
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 № 1030 визначено розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного та рослинного світу, занесених до Червоної книги України. Розмір компенсації за один екземпляр виловленого карася золотого становить 330 грн. 
 
Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись правил рибальства, про всі випадки браконьєрського вилову водних біоресурсів повідомляти на телефони гарячої лінії 0991121344 та (0462) 937557 (цілодобово).
 
За матеріалами Чернігівського рибоохоронного патруля
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: