Проблема децентралізації на сьогодні є актуальною та широко обговорюється/ Тому саме це питання стало предметом обговорення польських та українських студентів під час проведення ІІ Міжнародної літньої школи «Виклики для сучасної демократії: польський та український досвід децентралізації очима молоді»
Проблема децентралізації на сьогодні є актуальною та широко обговорюється/ Тому саме це питання стало предметом обговорення польських та українських студентів під час проведення ІІ Міжнародної літньої школи «Виклики для сучасної демократії: польський та український досвід децентралізації очима молоді»
Проблема децентралізації на сьогодні є доволі актуальною та широко обговорюється в наукових колах, експертами та громадськістю. Тому саме це питання стало предметом обговорення польських та українських студентів під час проведення ІІ Міжнародної літньої школи «Виклики для сучасної демократії: польський та український досвід децентралізації очима молоді», яка відбулася 1–8 серпня в Кракові та Олькуші.
Цьогоріч Міжнародна польсько-українська літня школа об’єднала студентів 4 університетів – Педагогічного університету в Кракові, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Київського університету імені Бориса Грінченка та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
7 днів інтенсивного навчання, яке включало не лише лекції та воркшопи викладачів вищезазначених вишів, але й практичні заняття в органах місцевого самоврядування польського міста Олькуш, дозволило українській та польській молоді дізнатися про хід та особливості реформи децентралізації в Республіці Польща, ознайомитися зі структурою органів місцевого самоврядування та роботою їх відділів.
Програма школи передбачала також широку екскурсійну програму, у межах якої студенти відвідали історичні місця та музеї стародавнього Кракова, Олькуша й так звані «Орлині гнізда». А під час вечорів польської та української культури молодь знайомила своїх нових друзів з національними традиціями, танцями та стравами.
Щиро дякуємо Ніжинській міській раді за надану фінансову підтримку учасникам проекту від НДУ імені Миколи Гоголя, а також особисто Ніжинському міському голові Анатолію Ліннику та ректору Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександру Самойленку, які другий рік поспіль опікуються проектом Міжнародна польсько-українська літня школа «Виклики для сучасної демократії», роблячи великий вклад у розвиток українсько-польських відносин на локальному рівні та допомагаючи українській та польській молоді долати стереотипи й ставати ближчими одне до одного. Велике спасибі також почесним покровителям нашого проекту – Послу України в Польщі Андрію Дещиці, маршалу Малопольського регіону Яцеку Крупі, та КредоБанку.
Безумовно, не можна не подякувати студентам – учасникам, які протягом цього тижня були втіленням активності, кмітливості, креативності та почуття дружби.
Організатори заходу висловлюють впевненість, що співпраця молоді двох країн у різних сферах, зокрема, освітній та науковій, має стати запорукою збереження добросусідських відносин між обома націями.
Ми впевнені, що проведення Міжнародної літньої школи «Виклики для сучасної демократії: польський та український досвід децентралізації очима молоді» за участі студентів двох країн сприяє утвердженню демократичних цінностей та налагодженню міжнаціонального діалогу між молоддю України та Польщі.
Тому ми не ставимо крапку на цьому проекті, а вже зараз починаємо спільно працювати над його продовженням, щоб уже у наступному 2019 році студенти України та Польщі могли знову зустрітися вже в Україні та обговорити важливі проблеми сьогодення.
За матеріалами
Юлії Кузьменко, доцента кафедри всесвітньої історії та
міжнародних відносин НДУ ім. М. Гоголя