Жителі Чернігівщини систематично крадуть електроенергію - ПАТ «Чернігівобленерго»

Працівники ПАТ «Чернігів обленерго» систематично проводять перевірки стану обліку електроенергії у споживачів з метою виявлення фактів розкрадання електричної енергії. За 2018 рік представниками Товариства


Працівники ПАТ «Чернігівобленерго» систематично проводять перевірки стану обліку електроенергії у споживачів з метою виявлення фактів розкрадання електричної енергії. За 2018 рік представниками Товариства було складено 770 актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії. Загальна кількість виявленої необлікової електроенергії склала понад 5 млн. кВт/год.

Лише з початку поточного року енергетики Чернігівщини склали понад 130 актів про порушення зазначених вище Правил. Зловмисників виявляють у кожному районі. Як правило, крадуть електроенергію як в індивідуальних оселях, так і в юридичному секторі. Найбільші суми нарахувань у фізичних осіб складали 50 – 60 тис. грн., у юридичних споживачів - до 1,2 млн. грн. Попадаються на крадіжках представники різних верств населення, незалежно від статків.

Задля «безкоштовного сиру» споживачі вдаються до найрізноманітніших хитрощів. Для зменшення показів лічильника почастішали випадки використання заборонених приладів випромінювання радіочастот та постійних магнітів.

Але навіть такі методи розкрадання електричної енергії виявляються працівниками ПАТ «Чернігівобленерго» та фіксується актами про порушення. Товариство має достатньо високотехнологічного обладнання, досвід та напрацювання, щоб виявити спроби безоплатного користування електроенергією. Факти крадіжок виявляють не лише під час рейдів. Повідомляють про них і небайдужі люди.ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» застерігає від несанкціонованого використання електричної енергії. Спроби сумнівної економії зрештою коштують дорого, адже призводять до накладання великих штрафів та не відповідають партнерським відносинам зі споживачами.

Варто зауважити, що несанкціоновані підключення призводять до погіршення якості електричної енергії в мережах товариства, а отже і у споживачів, що підключені недалеко від місця скоєння правопорушення.