У Ніжині будуть наводити лад у сфері торгівлі та послуг шляхом перевірок

28 березня на засіданні виконавчого комітету розглянули і погодили рішення "Про затвердження форм документів, щодо перевірки дотримання суб'єктами господарювання правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг

28 березня на засіданні виконавчого комітету розглянули і погодили рішення "Про затвердження форм документів, щодо перевірки дотримання суб'єктами господарювання правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг


Це рішення затверджує форми документів, які потрібні для перевірки у Ніжині різних сфер послуг. Посадова особа місцевого самоврядування має право виписувати адмінпротоколи в разі виявлення порушень правил торгівлі, виконання робіт  і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Це і порушення правил торгівлі пивом, алкогольними і слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами. 

При наявності порушень складатиметься припис, декілька днів буде надаватись для усунення порушення, а в разі ігнорування, складатиметься адмінпротокол (штраф від 17 до 170 грн).

Як зазначили на засіданні, такі перевірки у Ніжині вже давно не здійснювали і деякі підприємці цим активно користуються - здійснюють свою діяльність не дотримуючись законодавства України. Найпоширеніші порушення - це відсутність куточка споживача і неоформлені працівники.

Вичерпний перелік питань щодо проведення перевірки (питання які мають озвучувати під час перевірки):

1. Наявність журналу реєстрації перевірок.

1. На фасаді торговельного об’єкта вивіску із зазначенням найменування суб’єкта господарювання розміщено.

2. Біля входу до торговельного об’єкта на видному місці розміщено інформацію про режим роботи.

3. Суб’єкт господарювання провадить торговельну діяльність після його державної реєстрації, а у випадках, передбачених законодавчими актами, за наявності відповідних документів дозвільного характеру та ліцензії.

4. На видному та доступному місці наявний куточок покупця, де розміщено:

4.1 - інформацію про найменування власника або уповноваженого ним органу;
4.2 - книгу відгуків і пропозицій, дотримано порядок її ведення;
4.3 - адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів;
4.4 - наочна інформація про розташування спеціальних місць для куріння та про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів –для закладів ресторанного господарства.

5. У закладі ресторанного господарства: 

5.1 - не встановлений мінімум вартості замовлення;
5.2 - не пропонується споживачеві обов’язковий асортимент продукції, виробленої у такому закладі;
5.3 - дотримуються  обмеження щодо вживання тютюнових виробів; 
5.4 - забезпечення виробничим, торговельним та побутовим приміщеннями, а також обладнанням для приготування та продажу продукції.
 
6. Засоби вимірювальної техніки, що використовуються у торговельній діяльності, знаходяться у справному стані.

7. Суб’єкт господарювання надає споживачеві у  доступній формі необхідну, достовірну та своєчасну інформацію про товари.
 
8. Документи про якість, безпеку, ціну продукції наявні.

9. У продажу відсутні товари:

9.1 - що не мають відповідного маркування;
9.2 - що не мають належного товарного вигляду;
9.3 - на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів;
9.4 - строк придатності яких минув;
9.5 - що надійшли без документів, передбаче-них законодавством, зокрема документів, які засвідчують їх якість та безпеку.

10. Ціни на товари і продукцію зазначаються на ярликах (цінниках) або у покажчиках цін. 

11. У сфері ресторанного господарства  ціни зазначаються на ярликах (цінниках) на закуплені товари та у прейскурантах і меню, оформленого належним чином,  на продукцію, виготовлену в закладі ресторанного господарства.

12. Разом з товаром споживачеві видається розрахунковий документ встановленої форми, на повну суму проведеної операції, який засвідчує факт купівлі товару та/або надання послуги.

13. У закладі ресторанного господарства після розрахунку споживачеві видається розрахунковий документ.
 
14. При продажу непродовольчих товарів для особистого користування (одяг, взуття, трикотажні вироби тощо) стоворені умови для їх примірки.

15. При продажу технічно складних та інших товарів, які потребують перевірки, створені умови для її проведення. 

16. Продаж непродовольчих товарів здійснюється з наданням  необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації для споживачів, у тому числі:

16.1 - назва товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються;
16.2 - дані про основні властивості продукції, умови використання;
16.3 - відомості про вміст шкідливих для здоров’я речовин, що встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремих товарів, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами;
16.4 - дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції;
16.5 - дата виготовлення;
16.7 - відомості про умови зберігання;
16.8 - строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій;
16.9 - найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.

17. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків товару суб’єктом господарювання:

17.1 - ціну пропорційно зменшено;
17.2 - безоплатно усунені недоліки товару в розумний строк; 
17.3 - витрати на усунення недоліків товару відшкодовано.

18. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків товару, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживачу в порядку та у строки, що встановлені законодавством, і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору суб’єктом господарювання:

18.1 - договір розірвано та повернено сплачену за товар грошову суму;
18.2 - замінено товар на такий самий товар або на аналогічний з числа наявних у продавця (виробника) товар.

19. При пред’явленні споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару неналежної якості вони усунені протягом чотирнадцяти днів з дати її пред’явлення або за згодою сторін в інший строк.

20. На письмову вимогу споживача на час ремонту  йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі. Продавцем, виробником (підприємством, що задовольняє вимоги споживача, встановлені пунктом 29 Наказу Міністерства економіки України "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами") створено (наявний) обмінний фонд товарів.

21. Обмін непродовольчого товару належної якості (якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також надано розрахунковий документ, який було видано споживачу разом з проданим товаром):

21.1 - на аналогічний у продавця, у якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив споживача за формою, габаритами,фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням, здійснено;
21.2 - здійснено протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі.

22. Якщо на момент обміну аналогічного товару не було у продажу:

22.1 - суб’єктом господарювання продаж будь-яких інших товарів з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості здійснено; 
22.2 - розірвання договору та повернення грошей у розмірі вартості повернутого товару здійснено;
22.3 - обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж здійснено;
22.4 - продавцем у день надходження товару в продаж повідомлено про це споживача, який вимагав обміну товару.

23. Побутові послуги надано замовнику згідно з угодами, документальним  підтвердженням  укладення яких є такі документи: договір, розрахунковий документ встановленої форми.

24. У приміщенні, де проводиться приймання та видача замовлень, на видному і доступному для замовників місці розміщено:

24.1 - Правила побутового обслуговування населення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня  1994 року № 313;
24.2 - витяг із Закону України "Про захист прав споживачів" в частині надання послуг;
24.3 - перелік побутових послуг, що надаються;
24.4 - інформацію про повне найменування виконавця, його адресу, номери телефонів, прізвище, ім’я та по батькові керівника (власника);
24.5 - копії ліцензій за видами послуг, які підлягають ліцензуванню;
24.6 - зразки матеріалів та затверджених в установленому порядку виробів;
24.7 - ціни і тарифи на послуги, матеріали та вироби;
24.8 - перелік нормативно-технічних документів, вимогам яких повинні відповідати послуги;
24.9 - гарантійні зобов’язання виконавця послуг;
24.10 - інформацію про працівників, які обслуговують замовників, номери  телефонів місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів Держпрод-споживслужби, перелік категорій громадян, які користуються пільгами щодо отримання побутових послуг;
24.11 - книгу заяв і пропозицій.

25. Термін виконання замовлення встановлено за погодженням сторін.

26. Порядок оплати вартості послуг визначено виконавцем за погодженням із замовником.

27. Вартість речей і матеріалів замовника визначено та оформлено документально за погодженням сторін або на основі поданих документів, що засвідчують їх ціну.

Фото з мережі
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: