Восьму школу планують закрити

На найближчій сесії міської ради 24 квітня буде розглянуто рішення про ліквідацію Ніжинської загальноосвітньої школи І ступеня №8

На найближчій сесії міської ради 24 квітня буде розглянуто рішення про ліквідацію Ніжинської загальноосвітньої школи І ступеня №8. Згідно проекту рішення планується створити та затвердити ліквідаційну комісію з припинення даної школи під головуванням начальника управління освіти Станіслава Крапив’янського.

Зазначається, що в Ніжинській ЗОШ І ст. № 8 протягом останніх трьох років завантаженість та наповнюваність класів стабільно зменшується. На разі в закладі навчаються 20 дітей. Не має 1-го класу. На 2019-2020 навчальний рік батьками до першого класу подано лише 4 заяви.

У 2019 році освітня субвенція на заклад складає 58 650 грн. Середня вартість утримання одного учня по місту Ніжину за 2018 рік – 18 147 грн., а витрати на одного учня школи складають 44 008 грн.

У разі припинення шляхом ліквідації закладу, учні школи (за результатами опитування батьків) продовжать здобувати освіту в Ніжинських ЗОШ №№ 1,5,9,13.

В Ніжинській ЗОШ І ст. № 8 працює 5 педагогічних працівників, крім того, 3 педагога перебуває у відпустці для догляду за дитиною, та 4 технічні працівники. У випадку прийняття рішення буде вжито необхідних заходів щодо їх працевлаштування.

Прийняття даного рішення сприятиме вирішенню питання щодо надання високоякісних освітніх послуг кожній дитині та дасть можливість зекономити 323,8 тис. грн. до кінця року.

Прийняття даного рішення не потребує витрат з місцевого бюджету.

На базі Ніжинської ЗОШ І ст. № 8 планується відкриття закладу дошкільної освіти.