З фронту до рідного Ніжина через 75 років...

8 травня, до Ніжина привезли саркофаг з рештками ніжинця Євтушенка Сергія Миколайовича, 1924 р.н., який загинув у роки Другої світової війни, захищаючи волинське місто Ковель. Він боєць першого Білоруського фронту 132 стрілецької дивізії. В 1943 році пішов на фронт


8 травня, до Ніжина привезли саркофаг з рештками ніжинця Євтушенка Сергія Миколайовича, 1924 р.н., який загинув у роки Другої світової війни, захищаючи волинське місто Ковель. Він боєць першого Білоруського фронту 132 стрілецької дивізії. В 1943 році пішов на фронт, в 44-му родина отримала похоронку, але місце поховання 20 - ти річного солдата було невідомим. 

У Ніжині прах солдата зустрічали родичі: племінник Олександр Петрович Євтушенко, внучаті племінниці - Ніна і Світлана, остання приїхала до Ніжина з самого Краснодара, а також Людмила Величко, голова Ніжинської міської організації ветеранів України.

Читайте також: У Ніжині вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни. Фото
Останки 63-х воїнів, які загинули у роки Другої світової війни, знайшли члени пошукової експедиції "Відродження" біля села Дубове ( неподалік Ковеля). Шістьох військових вдалося ідентифікувати. Двох із них сьогодні перевезли на Чернігівщину - Ніжин та с. Красне, що на Бахмаччині. Решту перепоховали з почестями на військовому кладовищі поблизу села Мощена.
У лісі поблизу Ковеля вже не вперше виявляють рештки загиблих солдатів. За останні 7 років тут перепоховали понад дві сотні радянських воїнів, які брали участь в боях з нацистами у 1944-у році. 

"При розчистці було виявлено в залишках нагрудних кишень бойові нагороди "За відвагу". Було направлено відповідний запит і по номеру нагороди вдалося ідентифікувати солдатів. Всі документи, які зібрали на кожного військового, а також нагороди та власні речі ми передаємо родичам", – розповів Вадим Дорофеєнко, військовий археолог, керівник пошукової громадської організації "Відродження", підполковник Збройних сил України, учасник АТО який і привіз останки бійця до Ніжина.

Бійця Євтушенка С.М. перепоховають 9 травня з військовими почестями на Овдіївському кладовищі біля брата Петра. Більше читайте в газеті «Вісті»…

Тетяна Марченко, Ніжинська міська газета "Вісті" 
Фото автора