Після реконструкції в Ніжині відкрили плавальний басейн

Завершилася грандіозна реконструкція басейну на базі навчально-виховного комплексу “Престиж”. На урочисте відкриття прийшли сотні людей, адже басейн у Ніжині не працював майже 20 років. Привітати ніжинців та оглянути уже готовий проект приїхав Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов

ІМІДЖ


Завершилася грандіозна реконструкція басейну на базі навчально-виховного комплексу "Престиж". На урочисте відкриття прийшли сотні людей, адже басейн у Ніжині не працював майже 20 років. Привітати ніжинців та оглянути уже готовий проект приїхав Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов та народний депутат України Олександр Кодола, завітав міський голова Анатолій Лінник, начальник Управління освіти Ніжинської міськради Станіслав Крапив’янський. Понад 9 мільйонів гривень на один з наймасштабніших і без перебільшення найпотрібніших проектів, які реалізувались у Ніжині за останні кілька років, залучено за ініціативою народного депутата України Олександра Кодоли. 

Басейн у "Престижі" стане для міста не просто місцем для плавання, а й сучасним простором для дозвілля дітей. 

"Поява басейну у Ніжині це дуже гарний знак того, що у місті дбають про здоров'я дітей. Кошти на реконструкцію залучено Олександром Кодолою за що я йому хочу сьогодні подякувати. Так, це державні кошти — наші з Вами податки. І це гарний приклад того, як можна акумулювати кошти платників податків і повернути їх їм же у вигляді такого чудового та потрібного проекту,"— каже Ігор Жданов.

"Басейн розрахований на всіх дітей нашого міста. Ми зможемо приймати по 10-15 груп щодня. Завдання басейну не тільки оздоровити та навчити дитину плавати. Плануємо також відкрити групи для дітей з проблемами опорно-рухового апарату", — говорить директор НВК "Престиж" Валентина Градобик.

Олександр Кодола каже, що з ідеєю реконструкції басейну на базі навчально-виховного комплексу «Престиж» до нього звернулися ніжинці на початку 2016 року: "Мешканці мікрорайону на чолі з директором гімназії №16 Валентиною Градобик звернулися до мене з проханням облаштувати на базі гімназії дитячий садок і реконструювати єдиний у місті шкільний 16-метровий басейн, який останні 15 років не експлуатувався. Виявляється, місто обласного значення, друге в області за кількістю населенням втратило можливість навчати плаванню і оздоровлювати дітей. Звісно, я підтримав цю потрібну для міста ідею. І доклав усіх зусиль, щоб вже за три роки у басейні НВК «Престиж» могли плавати і оздоровлюватися юні ніжинці. І врешті 70-тисячний Ніжин отримав сучасний дитячий соціальний басейн". 

Валерій Видиш, начальник ніжинської дільниці «УкрСіверБуду», будівельної компанії, яка проводила роботи з реконструкції басейну у Ніжині, розповів про його технічні характеристики: "Загальна площа будівлі — 9838 метрів. Чаша басейну — 16,7 на 7,8 метри. Глибина зростає від одного до півтора метрів. Провели реконструкцію даху, фасадів, системи опалення і так далі. Повністю обладнали систему вентиляції. Щоб підтримувалась однакова температура між водою та повітрям, не збиралась волога. Опалення централізоване. Але у перспективі можливе будівництво автономної котельні. У допоміжних приміщеннях на радіаторах встановлені пристрої, за допомогою яких можна регулювати температуру повітря. Це дозволить економити на опаленні. Також встановили басейнне обладнання: фільтри, системи очищення води, хлорування. У басейні та душових підлога з підігрівом. Великий хол, де будуть приймати дітей, сучасні роздягальні, душові кімнати. Також передбачені допоміжні приміщення для персоналу: тренерів, медпрацівника, масажистів".

Міський голова Анатолій Лінник каже, що поява у Ніжині сучасного басейну свідчить лише про те, що ми рухаємося вперед на шляху до створення та покращення комфортних умов проживання містян. 

"Я знаю, що Олександр Кодола особисто контролював процес проведення реконструкції та постійно навідувався сюди. І я йому за це щиро вдячний, як і все місто", — наголосив Анатолій Лінник.

А вже з нового навчального року тут розпочнуться заняття з плавання для дітей зі всього міста. 

Після урочистого відкриття і перерізання символічної стрічки гості та учасники святкового заходу змогли оглянути, як преобразився басейн після реконструкції, в яких умовах будуть оздоровлюватися і навчатися плавати діти.

А після цього на дітлахів та дорослих чекало велике дитяче свято із запальною музикою, танцями та конкурсами з веселими аніматорами. Свято відкриття насправді вдалося, а маленькі ніжинці тепер не можуть дочекатися канікул, щоб піти вчитися плавати в оновлений басейн.  

Вікторія Жежелєва