Мандри у часі від ніжинських археологів

"Мандрували не стільки у відстані, скільки в часі", - написала у Facebook Оксана Харькова. 38 хлопчиків та дівчаток з різних куточків новгород-сіверщини – вихованців дитячого табору «Десна», що відпочивають наразі


"Мандрували не стільки у відстані, скільки в часі", - написала у Facebook Оксана Харькова.

38 хлопчиків та дівчаток з різних куточків новгород-сіверщини – вихованців дитячого табору «Десна», що відпочивають наразі на Станції юних натуралістів вперше в своєму житті не лише побачили як проводяться археологічні розкопки, а й поспілкувались зі справжнім археологом, керівником експедиції, Іваном Станіславовичем Кедуном.

І хоч в руки експонати потримати не дали, - діти отримали неабияке задоволення від споглядання розкопок, цікавої розповіді науковця та можливості зазирнути на декілька століть в минуле.

Раніше ми писали: Сюжет UA: Чернігів про ніжинських археологів

З часом все, що віднайшли цього літа археологи: прикраси, пряльця, посуд – можна буде споглядати в експозиції Краєзнавчого відділу Музей "Слово о полку Ігоревім". А вже сьогодні діти впевнені: робота альтруїстів, таких як Іван Кедун, - вкрай важлива для сьогодення та майбуття.

Підтвердження історичних фактів та спростування міфів наближають нас до розуміння минулого та зменшують кількість білих плям в історії. І, дай Боже, аби хоч деякі з наших сьогоднішніх екскурсантів на наступний рік виявили бажання поволонтерити поруч з археологами. А може хтось з них наважиться й обрати професію археолога чи історика?