Чому на Покровському ярмарку народних майстрів стає все менше?

"Готуй сани з літа" - сьогодні, 19 липня, відбулось чергове засідання ярмаркому. Питань для обговорення багато. Основні з них - це територія ярмарку, прийом заявок на участь, вартість місця. А тепер про все по черзі


"Готуй сани з літа" - сьогодні, 19 липня, відбулось чергове засідання ярмаркому. Питань для обговорення багато. Основні з них - це територія ярмарку, прийом заявок на участь, вартість місця. А тепер про все по черзі.

Учасники ярмаркому розглянули надані пропозиції щодо кошторису торгових місць. В цьому році вартість погонного метру буде складати приблизно на 100 грн більше, ніж у минулому. Вартість оренди місця не змінюється лише для атракціонів і батутів, а для товарів вона зросте. 

Як зазначив перший заступник міського голови Григорій Олійник, це обгрунтовано попитом. На Покровському ярмарку підприємці і торговці готові платити більше, аби отримати хороше місце. Тому місця на Гоголівській вулиці хочуть виставити на аукціон. Ця пропозицію ще потребує обговорення.

Заступник начальника Управління культури і туризму Антоніна Купрій зауважала, що на Покровський ярмарок приїжджає все менше народних майстрів, бо орендна плата за місце для них надто висока. В  минулому році вона складала 340 грн за метер квадратний. В цьому році суму хочуть збільшити ще на 100 грн. Тому Антоніна Вікторівна запропонувала знизити орендну плату для майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Дану пропозицію ще будуть обговорювати.Також, Антоніна Купрій продемонструвала гобелен, який пропонується включити до пакету подарунків для гостей в тому числі і іноземних. Раніше в подарунковий пакет входили продукти харчування, і через це на кордоні в іноземців могли бути проблеми, бо не було ніяких супутніх сертифікатів на продукцію. А роботи ніжинських майстрів як ні що інше підійде в якості подарунків гостям.

В свою чергу представник Ради підприємців Ніжина подала заяву, щоб на участь у Покровському ярмарку для ніжинських підприємців робили 30% знижку. Щодо цього між учасниками ярмаркому виникла суперечка. Але заяву розглянули і пропозиції протокольно внесли на розгляд у наступних засіданнях ярмаркому.Щодо території проведення ярмарку, Григорій Олійник запропонував включити територію парку Шевченка, адже кожного року на ярмарку там розміщуються підприємці, але до міської казни гроші не потрапляють. Тому до участі у ярмаркомі запросять ПП "Партнер".

Заявки на розміщення і участь у Покровському ярмарку будуть приймати і розглядати з 3 вересня.

В одні руки будуть надавати не більше 2 торгових місць.

Директор комунального ринку займеться пошуками генерального спонсора. Також, підіймали питання щодо запрошення зірки на концерт, про це будуть ще говорити, можливо генеральний спонсор зможе оплатити такий концерт.

Наталія Нікітіна