У Ніжині заговорили про створення дитячого будинку сімейного типу

14 серпня відбулося засідання комісії з використання у 2019 році субвенції з державного бюджету на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа або призначення їм грошової компенсації


14 серпня відбулося засідання комісії з використання у 2019 році субвенції з державного бюджету на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа або призначення їм грошової компенсації.

Після чого міський голова А. Лінник провів зустріч з начальником служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації Л. Зеленько щодо створення в Ніжині дитячого будинку сімейного типу.

Л. Зеленько повідомила, що з державного бюджету для Чернігівської області виділяються кошти для придбання житла дітям-сиротам, дітям позбавлених батьківського піклування, в тому числі придбання житла для дитячого будинку сімейного типу. А. Лінник зауважив, що міська влада зацікавлена у створенні дитячого будинку сімейного типу в місті, оскільки пріоритетом є тільки сімейні форми виховання.

Присутні обговорили влаштування відповідної категорії дітей до Будинку із закладів інституційного догляду і виховання, в першу чергу дітей, які перебувають на обліку у міській службі у справах дітей. А також алгоритм дій, строки подачі документів на створення дитячого будинку, характеристики майбутнього житла, санітарні норми, тощо.

Дитячий будинок сімейного типу - це окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням та спільного проживання не менш як п'яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Джерело: Офіційний сайт Ніжинської міської ради