Презентація виставки ніжинської сім’ї митців

12 серпня 2019 року в художньому відділі краєзнавчого музею імені Івана Спаського відбулась презентація виставки «Творча родина Старостенків». Живопис, лозоплетіння, розпис - невичерпне джерело творчості для


12 серпня 2019 року в художньому відділі  краєзнавчого музею імені Івана Спаського відбулась презентація виставки «Творча родина Старостенків».

Живопис, лозоплетіння, розпис - невичерпне джерело творчості для ніжинської сім’ї митців.

Вони прекрасні і у житті, і в творчості, і у спілкуванні.

На виставці представлено лозоплетіння (майстер Микола Старостенко та майстриня – Світлана Старостенко), розпис по дереву та текстилю (Світлана Старостенко) та живопис (Микола Старостенко, Світлана Старостенко та донька Анастасія Старостенко).

Сімейна творчість Старостенків  базується  на  народних українських традиціях,  що складалось віками в життінароду, пов'язувалось із його звичаями, відповідало його поетичному світосприйманню. Народні майстри Світлана та Миколо прагнуть наблизити ті або інші формивиробів  до вимог сучасного побуту. Чуття   краси матеріалу, вміння створити корисну річ, прикрасити їїяскравим і вражаючим орнаментом, розписом,  ввести в нього ті або інші зображення — усе це характерне для  творчості подружжя.

Ознайомитися з виробами родини Старостенків ви зможете з 12 серпня по 01 вересня 2019 року. Запрошуємо відвідати виставку Ніжинської родини Старостенків, адже відтворення культури, духовності починається з поглибленого вивчення її стародавніх традиційних і кращих сучасних надбань.

За інформацією управління культури і туризму Ніжинської міської ради 

Фото Тетяни Марченко, Ніжинська міська газета "Вісті"