Умови, порядок та розміри виплати допомоги по безробіттю

Питання: За яких умов можливе отримання виплати допомоги по безробіттю та які документи для цього необхідно надати в центрі зайнятості? Відповідь: Отримання виплати допомоги по безробіттю можливе за умови надання

Питання: За яких умов можливе отримання виплати допомоги по безробіттю та які документи для цього необхідно надати в центрі зайнятості? Відповідь: Отримання виплати допомоги по безробіттю можливе за умови надання


Питання: За яких умов можливе отримання виплати допомоги по безробіттю та які документи для цього необхідно надати в центрі зайнятості?

Відповідь: Отримання виплати допомоги по безробіттю можливе за умови надання особі статусу зареєстрованого безробітного. Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості з восьмого дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою. Розмір допомоги по безробіттю визначається на підставі відомостей Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування залежно від страхового стажу, заробітної плати (доходу), а також довідок про грошове забезпечення, виданих особі військовими комісаріатами, де така особа перебувала на обліку, військовими частинами, органами, де особа проходила службу.

Питання: Який порядок виплати допомоги по безробіттю?

Відповідь: Допомога по безробіттю виплачується не рідше ніж два рази на місяць, а за згодою безробітного - один раз на місяць. Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований. Остаточний розрахунок виплат допомоги по безробіттю здійснюється з урахуванням рішення про припинення виплат і включає нарахування за останній день відвідування центру зайнятості, що входить до визначеного періоду виплати.

Питання: Від чого залежить розмір виплати допомоги по безробіттю?

Відповідь: Розмір виплати допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, підстави припинення трудових відносин та розміру заробітної плати, отримуваної громадянином перед звільненням. Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю визначений статтями 22 та 23 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 р. № 1533-III (зі змінами).Відповідно до Закону застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу:

- до 2 років - 50  відсотків;
- від 2 до 6 років - 55 відсотків;
- від 6 до 10 років - 60 відсотків;
- понад 10 років - 70 відсотків.

Застраховані особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі, який встановлюється Правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

Питання: Який період виплачується допомога по безробіттю?

Відповідь: Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (Далі - Закон) допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості. Водночас, частиною четвертою статті 23 Закону визначено, що виплата допомоги по безробіттю починається з 91 календарного дня лише для осіб, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин. Відповідно до пунктів 1 та 2 частини п"ятої статті 31 Закону тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі звільнення з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін (на 90 календарних днів), а також звільнення з останнього місця роботи з підстав, передбачених пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України. Для осіб, які звільнилися з останнього місця роботи за угодою сторін та з підстав, передбачених пунктом 2 частини п"ятої статті 31 Закону, виплата допомоги по беробіттю починається з 8 дня реєстрації, а скорочується з 271 (для осіб передпенсійного віку - з 631) календарного дня.

Ніжинський міськрайонний центр зайнятості
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: