Відчути себе в Ніжині учасником лицарських баталій сьогодні реально!

Сьогоднішній легкий натяк на осінь не став на заваді фестивалю історичної реконструкції, який розгорнувся на подвір’ї НДУ ім. Миколи Гоголя. Захід, організований Ніжинським археологічним товариством при НДУ ім. Миколи Гоголя за


Сьогоднішній легкий натяк на осінь не став на заваді фестивалю історичної реконструкції, який розгорнувся на подвір’ї НДУ ім. Миколи Гоголя. Захід, організований Ніжинським археологічним товариством при НДУ ім. Миколи Гоголя за підтримки ректора університету О. Самойленка та Студентською радою історико-юридичного факультету, дає змогу реалістично зануритись у давні часи середньовічного.

На якийсь час відчути себе жителем тих часів може кожен бажаючий. На фестивалі можна постріляти з лука, спробувати себе в гончарній майстерності, позмагатися з другом з мечем у руці та в обладунках лицяря. 

Ви коли-небуть бачили автентичну кузню? А на фестивалі вона є. Вячеслав Прудько, кандидат історичних наук, асистент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин для сайту mynizhyn. розповів: «Автентична кузня –  це  корпус із дерева, обтягнутий шкірою, який приводиться в дію поступальними рухами. Є тут і чашка з глини і цегли, де випалюється деревне вугілля, потім сюди кладеться метал, розігрівається і на накувальнях за допомогою кувалди йому надається потрібна форма». 

Олексій Пархоменко та Ярослав Лицевич, співробітники Ніжинського краєзнавчого музею запрошували бажаючих  до секції історичного фехтування. «Тут є як аналоги історичного обладунку, так і м’яке тренувальне спорядження для дітей і дорослих, – зазначив Сергій Пархоменко. –  Бажаючі вдягти металевий шолом мають пам’ятати, що він доволі важкий: 3-4 кг. Зброя аналогічна середньовічній, але затуплена, щоб не пораниться».

Є тут спорудження із 9 автомобільних шин: на них відпрацьовують силу удару, тренують витривалість. 

Іван Кедун, доцент кафедри всесвітньої історії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя зазначив: «Нашій першій спробі провести цей фестиваль передувало багато спільних мрій. І ось вони втілилися у життя! Наголошу, що насамперед ми проводимо фестиваль з метою навчити студентів істориків-археологів популяризувати свою спеціальність.  Спеціальність «археологія» потрібно відчути в роботі, побачити в дії давні ремесла».Іван Кедун розповів, що близько десятка новеньких, ще вологих горщиків з’явилося сьогодні на світ тут, на гончарному крузі. 

Завітайте на фестиваль і ви! Це чарівне дійство триватиме сьогодні до 20.00.

Валентина Пильник
Фото Наталія Нікітіна