Троє маленьких ніжинців провалилися в батут

У суботу, 14 вересня, фестиваль «Його величність, Ніжинський огірок» заполонив усе місто. Вже зранку дорослі разом зі своїми дітками поспішали у парк Шевченка, де розгорнулася насичена святкова програма. Крім різноманітних презентацій

У суботу, 14 вересня, фестиваль «Його величність, Ніжинський огірок» заполонив усе місто. Вже зранку дорослі  разом зі своїми дітками поспішали у парк Шевченка, де розгорнулася насичена святкова програма. Крім різноманітних презентацій, у парку на діток чекали атракціони і батути. Саме та одному такому "надувному диві" й сталося те, чого ніхто не чекав...

"Сьогоднішнє свято для нас виявилося діжкою меду з ложкою дьогтю, – повідомляє ніжинка Ксенія Голодна. – На превеликий жаль, враження залишилися неоднозначні від святкування у міському парку Шевченко фестивалю.
 
Четверо діток з нашої дитсадівської групи захотіли погратися на батуті, розташованому подалі від місця святкування і ми, як турботливі батьки, їм дозволили та придбали квитки у касі. Нічого не віщувало біди, допоки одна з мам не почала бити на сполох. Завдяки мамі одного з хлопчиків та батька іншого з нашої компанії, трьох дітей було врятовано від небезпеки, яку несла ця надувна конструкція!
 
Виявилося, що батут не був повноцінно надутий і наші діти провалилися у надуту випуклість! Тобто та півметрова випуклість над землею, по якій стрибали діти, провалилася, утворилася яма і діти звалилися в неї! Троє дітей, що впали до прірви (такою вона виявилася, бо дітей затягнуло настільки, що лише ноги однієї дитини стирчали) притискали один одного до землі, їм ставало важко дихати, але адміністраторка батуту на це зовсім не реагувала, продовжуючи впускати інших дітей до батуту.
 
Вам не передати який шок отримали ми, батьки, і що коїться в дитячих головах після пережитого!
 
Була викликана поліція, адже "власники" атракціону не переставали вести діяльність, продовжуючи впускати на небезпечний батут інших дітей. Завдяки правоохоронцям, які швидко прибули на виклик, підприємливі громадяни спустили цей батут".
 
Ситуація вражає. Діти, для яких парк, атракціони та каруселі асоціюються із задоволенням, налякані й тепер нескоро захочуть знову стати на батут. А працівники, які обслуговують цю надувну конструкцію, зі слів присутніх, продовжували ще деякий час впускати на батут інших дітей, нехтуючи їх безпекою.
 
Журналісти сайту mynizhyn.com попросили представників Ніжинської поліції прокоментувати ситуацію. Зі слів предствників правоохоронної влади Ніжина, вони отримали повідомлення в 13.30, а через півгодини прибули на місце пригоди.

"На думку однієї з мешканок Ніжина, у парку був погано встановлений батут, через який діти могли травмуватися, – розповів представник поліції. – Ми розшукали власника, перевірили його дозвільні документи. Як виявилося, міська влада надала дозвіл на розміщення батуту. Висновок: батут не перебуває в межах дії червоної лінії, тобто не розташований близько до проїжджої частини. На момент приїзду поліцейських він був справний. Повідомлень про травматизм дітей ми не отримували".

Ось так прокоментувала поліція. Так, діти не травмувалися, але ситуація, яка сталася з малечою, неприпустима. Батьки, які її пережили, радять контролювати недопущення подібних випадків самостійно: якщо ваша дитина виявить бажання  пострибати на батуті, не соромтеся перевірити його справність. Огляньте його, станьте на нього, а як інакше з'ясувати, в якому він стані, чи достатньо надута ця конструкція? Безпека наших дітей та їх здоров'я – понад усе.

Валентина Пильник
Фото nizhynnews