Які ідеї молодь хоче реалізувати у Ніжині?

19-20 вересня в Ніжині вдруге провели Форум молодіжних ініціатив «CoolТИватор іDей». Він має на меті показати спектр можливостей для розвитку молоді та громади, вивчення інструментів співпраці


19-20 вересня в Ніжині вдруге провели Форум молодіжних ініціатив «CoolТИватор іDей». Він має на меті показати спектр можливостей для розвитку молоді та громади, вивчення інструментів співпраці. У форумі взяли участь понад 100 учасників. Про його результати розповіла координаторка заходу та директорка Ніжинського міського молодіжного центру Анжела Тимченко.

Пише nizhyn.city.



День перший

Спрямований на саморозвиток учасників відповідно до першої частини лозунгу Форуму «Ти крутий! Ти того вартий!». Саме з цією метою організовали мотиваційний TED Talks, під час якого говорили, як не прогавити можливості, про створення мережі молодіжних центрів та просторів як платформ для розкриття потенціалу та розвитку молоді, профілактику емоційного вигорання молоді та молодіжних працівників, як подорожувати світом без грошей завдяки молодіжним обмінам та волонтерським програмам.

«Кава з можливостями» познайомила учасників заходу зі спектром можливостей для розвитку від організацій та установ, що працюють з молоддю. Під час панельної дискусії експерти торкались актуальних питань по темі волонтерства в Україні. Експерти працювали з учасниками у форматі воркшопів за своїми темами.

Вечірня програма пройшла у форматі мотиваційного стендапу «Від факапів до стартапів» на базі Ніжинського міського молодіжного центру, де всі бажаючі ділились своїми безглуздими невдалими життєвими ситуаціями і тим, чому їх це навчило і як вони на цьому виросли.



День другий

Присвячений темі «Пул громади» і тому, чого ми варті разом. Воркшоп дав змогу ознайомитись з грантовими можливостями для молоді та розвитку громади, торкнулися теми громадського бюджету як інструменту співпраці влади та громади задля спільного покращання та благоустрою міста на прикладі досвіду Києва, комунікації як джерела фандрайзингу, розкрили проблему прав людини онлайн.

Під час проведення світового кафе «Глобальні цілі сталого розвитку для активної громади» учасники Форуму працювали у мінігрупах над 8 глобальними цілями: подолання бідності, міцне здоров’я і благополуччя, якісна освіта, гендерна рівність, гідна праця та економічне зростання, відповідальне споживання та виробництво, пом’якшення наслідків зміни клімату, партнерство заради сталого розвитку.



Прийшли до ідей про:

- необхідність переходу на екологічно безпечний транспорт;

- проведення навчання еко-менторів та ефективної просвітницької роботи для підвищення рівня еко-свідомості громадян;

- налагодження системи сортування та переробки сміття;

- покращання велоінфраструктури міста та вирішення проблеми безвідповідального ставлення до безпритульних тварин;

- покращання освітленості у важкодоступних районах міста, комплексної профорієнтаційної роботи та допомоги у первинному та вторинному працевлаштуванні, особливо для молоді без досвіду роботи, урізноманітнення способів популяризації здорового способу життя;

- необхідності розробки програми підтримки для жінок та обговорення питання створення кризового центру для матерів та дітей, заходів з протидії всім видам та проявам насилля;

- вивчення питання квотності молодих спеціалістів без досвіду роботи на підприємствах;

- покращання оснащення та загального стану закладів освіти.

За результатами групової роботи вирішили зібрати фокус-групу для напрацювання більш детальних кроків по реалізації згенерованих задумів та планів. Результатами більш змістовної групової роботи можуть бути проєкти, реалізовані за допомогою Громадського бюджету та інших грантових можливостей.

На завершення дводенного форуму педагоги Станції юних техніків влаштували справжню зону культивації групової взаємодії під час тимбілдингових ігор, а ввечері в сквері Гоголя відбулась дружня open-air вечірка, де серед найактивніших учасників, котрі не пропустили майже жодної локації форуму, розіграли фірмову футболку. Переможницею стала вихованка гуртка «Ліга старшокласників» НБДЮ, учениця Ніжинської гімназії №2 Катерина Зеленко.

Для реалізації ідей, які обговорювали під час Форуму, до кінця 2019 року у місті планують:

1. Визначити доцільність розробки програми навчання еко-менторів на базі Молодіжного центру серед учнівської та студентської молоді, громадських активістів для проведення ефективної просвітницької роботи, спрямованої на підвищення рівня еко-свідомості громадян та життя у стилі Zero Waste.

2. Провести комплексну профорієнтаційну роботу та допомоги у первинному та вторинному працевлаштуванні, особливо для молоді без досвіду роботи спільно з Центром зайнятості та Молодіжним центром.

3. Оцінити необхідность розробки навчальних програм всебічної підтримки для жінок та заходів з протидії різним видам та проявам насилля у співпраці з відділом у справах сім'ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради, Молодіжним центром та активною молоддю міста.

Фото Юлії Потіпаки і Яни Луніної
КЗ Ніжинський міський молодіжний центр