«Дружба-Нова» працює, а Ніжин вкривається червоним пилом?

Чи помічали ви, шановні ніжинці, опинившись в районі ніжинського "Велмарту", або в районі ЗОШ №9, якийсь незрозумілий червоний пилок у повітрі? Він осідає на дороги, машини, на вивішену білизну, а ще ми цим дихаємо... Цю проблему обговорювали в ході


Чи помічали ви, шановні ніжинці, опинившись в районі ніжинського "Велмарту", або в районі ЗОШ №9, якийсь незрозумілий червоний пилок у повітрі? Він осідає на дороги, машини, на вивішену білизну, а ще ми цим дихаємо... 

Цю проблему обговорили в ході сесії міськради сьогодні, 25 вересня. Червонястий пилок – це дрібні ошурки від сушіння кукурудзи, яким займається ТОВ "Дружба Нова".

"Сушать кукурудзу, оброблену хімічними речовинами. Від цієї роботи в повітря надходять викиди, – занепокоїлись депутати. – Навіть у зливних калюжах у цьому районі вода червона".

Депутат Олег Щербак запевнив, що на власні очі бачив, як  зерно на ТОВ "Дружба Нова" птахи обминають стороною. 

"Потрібно вжити міри, – погодилися присутні, – адже те, що відбувається, несе в собі екологічну загрозу. Хімічні сполуки,  присутні в пилку від кукурудзи, викликають у ніжинців алергічні реакції". 

Крім того, було зазначено, що "Дружба Нова" ще не працює на повну потужність, на сьогоднішній день ввімкнуті ще не всі сушарки. Що ж буде, коли ввімкнуть решту?

Було вирішено терміново донести цю інформацію до відома Держспоживслужби.

Валентина Пильник
Фото з мережі