Зустріч із культовим письменником: Василь Шкляр завітав у Ніжин

З 9 по 11 жовтня 2019 року в Чернігові, Ніжині, Корюківці, Бахмачі, Острі (Козелецького району) та Седневі проходить ІІІ Міжнародний фестиваль інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lуtavrу»


З 9 по 11 жовтня 2019 року в Чернігові, Ніжині, Корюківці, Бахмачі, Острі (Козелецького району) та Седневі проходить ІІІ Міжнародний фестиваль інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lуtavrу»

Як розповіла головний організатор проекту «Lуtavrу» ніжинська письменниця Тетяна Винник спонсори є, але фінансування всеодно не вистачає. Найбільша проблема була з Черніговом, де на прийом до мера так і не вдалось потрапити.

Незважаючи ні на що, цьогорічний фестиваль виділяється більшою кількістю локацій і учасників. Охопив фестиваль і садочки, школи, ліцеї, бібліотеки, кав'ярні, університети. Склад письмнників з якими проводяться зустрічі дійсно зірковий. 

Зокрема, сьогодні, 10 жовтня, в актовій залі старого корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулась зустріч із українським письменником Василем Шклярем.

Популярність до письменника прийшла у 1999 році з виходом роману «Ключ», який зібрав низку нагород та був неодноразово перевиданий у різноманітних українських видавництвах.

Василь Миколайович займався політичною журналістикою, бував у «гарячих точках». Цей досвід, зокрема, подробиці операції з врятування дружини Алли та родини генерала Дудаєва після його загибелі, Шкляр згодом відтворив у романі «Самотній вовк» («Елементал»).

У 2009 році виходить найвідоміший роман письменника «Залишенець. Чорний ворон». За цей роман у 2011 році Комітет з Національної премії України ім. Т. Шевченка визнав Шкляра лауреатом премії, але письменник відмовився її отримати на знак протесту проти перебування на посаді тогочасного Міністра освіти України одіозного українофоба Дмитра Табачника.

На зустрічі в НДУ Василь Шкляр розповів про свої нові видання, поділився цікавими життєвими історіями. Письменник зачитав уривок із роману «Чорний ворон», силою і характером вразивши всіх присутніх у залі. Оцінили ораторські здібності Василя Шкляра і екранізатори його роману «Чорний ворон». У фільмі письменник озвучує історичні ремарки і не тільки.

Екранізація роману розпочалася у жовтні 2018.

Про екранізацію «Чорного ворона», як зазначив сам автор, можна написати цілу книгу. Зокрема Василь Шкляр розповів містичну історію про ім'я Тарас. Спочатку у Львові до письменника підійшов хлопець з проханням купити примірники роману «Чорний ворон» на подарунок. Коли Василь Миколайович запитав скільки потрібно книжок, відповідь не аби як здивувала: «Потрібно 5 тисяч» (для письменника вже вважається успіхом, коли книжка видається тиражем в 3 тисячі екземплярів. Роман «Чорний ворон» вийшов накладом в понад 300 тисяч).

Потім взялися за екранізацію роману «Чорний ворон». Багато сценаристів спробували себе (Василь Шкляр не взявся за цю роботу, бо письменник має «різати себе по живому»), але вийшло написати вдалий сценарій тільки Тарасу Антиповичу. Далі режисером фільму став відомий і амбітний Тарас Ткаченко.

Кастинг на головну роль, на роль Чорного ворона, виграв Тарас Цимбалюк. Замикає це містичне коло Тарас Шевченко, під надихом і гаслом якого провадилась боротьба у романі.

У прокат фільм «Чорний ворон» має вийти вже цієї зими, а саме 5 грудня. Трейлер фільму можна переглянути нижче:


Після такої насиченої і цікавої зустрічі всі бажаючі могли задати запитання Василю Шкляру, придбати книги письменника і отримати автограф.

Також, головний організатор проекту Тетяна Винник вручила від ГО «Центр новітніх ініціатив і комунікації» подяки спонсорам і меценатам фестивалю.

Зустріч з письменником була по-справжньому незабутньою!

Наталія Нікітіна, 
фото автора і Катерини Симоненко