Сміттєві контейнери по Овдіївській – хто припинить непорозуміння та сварки?

У вівторок, 15 жовтня, пізно ввечері по вулиці Овдіївській біля контейнерів для твердих побутових відходів загорілося сміття. За повідомленням департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА, причина пожежі - необережне поводження з вогнем

У вівторок, 15 жовтня, пізно ввечері по вулиці Овдіївській  біля контейнерів для твердих побутових відходів загорілося сміття. За повідомленням департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА, причина пожежі - необережне поводження з вогнем  невстановлених осіб.

Пожежа – страшна річ, і мешканці будинків, що розташовані поблизу місця, де трапилося загоряння, не на жарт злякалися. Горів непотріб в одному з баків та сміття, що лежало поруч на землі. Вогонь перекинувся на купу спиляних гілок дерев, які також знаходилися біля сміттєвих контейнерів. Поруч – сарай, паркан та будинок…

На місце події прибули пожежники та поліція, рятувальники швидко впоралися з вогнем, але очевидці пожежі не заспокоїлися. Ніжинцям, мешканцям будинків №31 і №33 (Олена Пулінець, Олена Тимченко, Маргарита Пузіна, Сергій Горбатюк, Оксана Федченко та інші) не дають спокою два сміттєві контейнери, до яких ніжинці з сусідніх вулиць зносять не тільки побутові відходи, а й суху траву, листя та гілки дерев. До того ж, на думку жителів цих будинків, контейнери розміщені з порушенням санітарних норм. 
 
"Поруч з сміттєвими баками – будинок, вікна дитячої кімнати якого виходять до дороги. Від сміття йде сморід, а у дітей – алергія, – бідкається одна із мешканок будинку. – Контейнери встановили в червні 2018 року, до цього тут була клумба, і куди ми тільки не зверталися: і до міськвиконкому, і на Гарячу лінію телефонували, аби їх прибрали, все дарма". Жінки говорять, що одного разу в місцевого жителя увірвався терпець і він скандально повикидав баки просто на проїжджу частину дороги... 
 
Ситуація ускладнюється тим, що до контейнерів зносять сміття мешканці сусідніх вулиць. А побутові відходи бувають різні... Тож сухе листя і спиляні гілки дерев несуть теж сюди. А так, як мешканців приватного сектору тут чимало, то і купа гілок росте на очах.
 
Журналісти mynizhyn.com звернулися за коментарем до керівника КП "ВУКГ" Владислава Кормана. Владислав Адольфович розповів: "Протягом вересня працівники нашого підприємства вивезли сухої трави та листя, викинутих ніжинцями до  сміттєвих майданчиків, більше, ніж твердих побутових відходів. Ситуація стає катастрофічною. Так, люди стали менше палити зілля з городів та траву, але відмовляються сортувати сміття, або вивозити його на полігон. Знаходять такий вихід: викинути непотріб біля сміттєвих майданчиків. Дуже багато  залежить від свідомості людей… Для прикладу: у Ніжині по вулиці Челюскіна біля сміттєвих баків немає жодної гілки. Там  люди самі слідкують за порядком і за тими, хто його порушує.
 
Я знайомий із ситуацією жителів будинків по вулиці Овдіївській. Думки і бажання їхні  та мешканців сусідніх вулиць розділилися. Так, є люди, які проти цих сміттєвих контейнерів, але є й ті, які проти того, щоб їх прибрали. Є звернення з проханням встановити баки саме там. І встановлено їх на території, яка належить міській громаді. У Києві, скажімо, таки сміттєві баки стоять біля кожного під'їзду, а у нас виникає проблема.

Минулої п'ятниці ми повністю очистили там територію. Сьогодні ж знову бачимо гілки... Нерідко люди самі створюють хаос. Скажу так: біля кожного сміттєвого майданчика є правила  користування. Добросовісні люди сортують сміття, подрібнюють спиляні гілки і лише потім викидають їх у контейнер. Так, такі є. Але є й такі, які, не рахуючись ні з чим, скидають гілки біля контейнерів».
 
Владислав Корман також додав, що зовсім скоро, вже на наступному тижні, ці «скандальні» старі сміттєві баки замінять на нові, облаштують на цьому місці сучасний сміттєвий майданчик із зеленою огорожею, яка імітує ялинкові гілки. 
 
Ось така дилема. Виходить, правила користуванням сміттєвими контейнерами написані не для всіх? Чому від того, що хтось їх не дотримується, страждають інші люди? 
 
А мешканці будинків №31 і №33, втім,  налаштовані вкрай рішуче і не бажають бачити на цьому місці сміттєвий майданчик.  Чи допоможе встановлення нового, сучасного – покаже час.

Валентина Пильник