У Ніжині встановлять дві нові меморіальні дошки

24 жовтня на черговому засіданні виконавчого комітету розглянули і погодили два рішення, що стосувалися встановлення меморіальних дошок у Ніжині. Так, з метою вшанування видатного ботаніка, дослідника та педагога


Фото сайту Нежатин з минулорічного відкриття меморіальної дошки 

24 жовтня на черговому засіданні виконавчого комітету розглянули і погодили два рішення, що стосувалися встановлення меморіальних дошок у Ніжині.

Так, з метою вшанування видатного ботаніка, дослідника та педагога (на той час викладав у Ніжинського педінституті) Мулярчука Сисоя Олександровича (1897-1975), меморіальну дошку встановлять на вулиці Овдіївській, будинок № 1.

Дошка була виготовлена за рахунок благодійника Мамедова Володимира Хейбаровича.

Другу меморіальну дошку встановлять на вулиці Гоголя з метою вшанування діяльності маршалка ніжинського дворянства Василя Тарновського-молодшого та розвитку містобудування історичного Ніжина.

Перший міський сквер Ніжина було створено у 1870-х роках за ініціативи та на кошти маршалка ніжинського дворянства Василя Тарновського-молодшого на місці колишнього козацького Соборного майдану. Після встановлення у 1881 році пам'ятника Миколі Гоголю ніжинці почали називати сквер Гоголівським.

Дошка буде встановлена дзеркально до вже існуючої.


Наталія Нікітіна